Zmniejszenie napływu turystów do słynnego parku Diamond Head na Hawajach poprzez system rezerwacji

Reklama

czw., 06/09/2022 - 16:37 -- MagdalenaL

Już niedługo turyści będą mieli możliwość odwiedzenia jednego z najbardziej znanych stanowych parków krajobrazowych – Diamond Head, jeśli wcześniej dokonają rezerwacji, która funkcjonować będzie od połowy maja. Tak ogłosił Hawajski Departament Ziemi i Zasobów Naturalnych (DLNR) w dniu 25 czerwca.

 

Diamond Head (haw. Lēahi) na wyspie O’ahu jest popularnym miejscem turystycznym znanym z przepięknych widoków wzdłuż szlaków. Zgodnie z ogłoszeniem DLNR system rezerwacji zostanie wprowadzony 12 maja.

Działać będzie od 28 kwietnia, a rezerwacje będą przyjmowane na 14 dni przed planowaną wizytą.

Od 12 maja wstęp bez rezerwacji będzie zabroniony, z wyjątkiem mieszkańców z hawajskim prawem jazdy lub dowodem tożsamości. Mieszkańcy stanu będą mieli wstęp wolny, nie wymagający rezerwacji, ale za to ograniczony w zależności od wolnych miejsc parkingowych. Hawaje, podobnie jak parki narodowe w Stanach Zjednoczonych czy Wenecja we Włoszech, codziennie zmagają się z problemem zalewającej ilości turystów.

„Nowy system rezerwacji zmniejszy wpływ spacerujących osób na środowisko oraz uciążliwe do tej pory zagęszczenie ruchu w parku czy wokół niego, a tym samym poprawi komfort zarówno mieszkańców, jak i przybywających na miejsce turystów” tłumaczą.

 

Jest to trzeci park stanowy na Hawajach, który wymagać będzie rezerwacji, zaraz po Ha’ena na wyspie Kaua’i oraz Wai’anapanapa na Maui. Oprócz tego, rezerwat przyrody zatoki Hanauma na wyspie O’ahu również wymaga uprzedniej rejestracji.

Autor: 
Źródło: CNN.co.jp / Tłumaczyła: Alicja Benowska
Dział: 

Reklama