Najgłębsze na świecie centrum nurkowania - otwarte w Warszawie

Reklama

czw., 02/11/2021 - 20:45 -- MagdalenaL

Nie każdy z nas ma okazję przeżyć podwodne przygody w karaibskich rafach czy w turkusowych morzach Atlantyku, ale już możemy marzyć o tych przeżyciach w głębinach basenu.

 

Deepspot mając głębokość 45 metrów jest najgłębszą wodną atrakcją na świecie. Działa w Warszawie, aby spełnić mokre marzenia wszystkich nurków indoorowych.

W tym basenie nie wystarczy zatkać nosa i odepchnąć się od ściany basenu, żeby stopami dotknąć dna, Deepspot pobił rekord Y-40 Deep Joy, basenu w Montegrotto Terme w północnych Włoszech, który jest głęboki na 42 metry.

Opublikowano już kilka zdjęć szczęśliwców, którzy przeżyli swoje podwodne doświadczenia w obiektach Deepspot.

Widzimy w nich, że basen służy również jako park rozrywki i w jego głębi znajdują się reprodukcje rzeźb w stylu kambodżańskim, jaskiń i scenerii, które zmieniają basen w film lub grę wideo.

Przemysław Kacprzak, 39-letni instruktor nurkowania, z entuzjazmem deklaruje: „Nie ma tu wspaniałych ryb ani raf koralowych, więc nie jest to substytut morza, ale zdecydowanie jest to dobre miejsce do nauki i treningu bezpiecznego nurkowania na otwartych wodach”..

 

Wyobraź sobie, że możesz skoczyć na główkę i odkryć cały świat, który wykracza daleko poza ulice i kafelki w basenie, znane ci do tej pory.

Tłumaczyła Dominika Fijołek

Autor: 
Luiki Alonso
Źródło: 

La piscina de buceo más profunda del mundo abre sus puertas en Varsovia - Cultura Inquieta

Reklama