Moda na gospodarstwa agroturystyczne

Reklama

ndz., 03/05/2017 - 15:10 -- zzz

Piękno polskiej przyrody, pyszne regionalne potrawy, wysoki standard usług. W naszym kraju funkcjonuje już ponad 8 tys. gospodarstw agroturystycznych. Z ich ofert coraz chętniej korzystają Polacy, którzy urlop na wsi wybierają zamiast zagranicznych wyjazdów.

Agroturystyka w wielu miejscach jest już ekskluzywną formą wypoczynku (…)”.

Zdjęcie ilustracyjnefot.flickrsamson

Zdjęcie ilustracyjne/fot.flickr/samson

Wypoczynek z dala od miejskiego hałasu i zatłoczonych kurortów jest doskonałym sposobem na to, by „naładować akumulatory”. Z uroków wiejskiego życia najczęściej korzystają zapracowani ludzie z dużych miast, którzy szukają ciszy i spokoju.

Podobny obraz

– Muszę przyznać, że gospodarstwa turystyczne na wsiach z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom. Wielu gospodarzy jest przygotowanych na przyjazd różnych klientów, nawet tych najbogatszych, którzy często posiadają wyrafinowane wymagania – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Janowski, wicedyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Znalezione obrazy dla zapytania agroturystyka sokołowo koło

Jedną z osób, które prowadzą gospodarstwa agroturystyczne, jest Mariola Kowalska. Jej Mazowieckie Sioło Julianówka, znajdujące się 50 km od Warszawy w miejscowości Julianów, otrzymało nagrodę przyznawaną w projekcie „Hity Turystyki Wiejskiej”. Ma on na celu m.in. wyróżnienie gospodarstw cechujących się atrakcyjnością usług oraz infrastruktury.

– Przez wiele lat, wspólnie z mężem, pracowałam w międzynarodowej korporacji. Na przełomie 2008 i 2009 roku postanowiliśmy zmienić branżę i zdecydowaliśmy o założeniu gospodarstwa agroturystycznego na naszej podwarszawskiej działce. Działania dotyczące powstania tego obiektu i jego rozwoju były niezwykle trudne, a także wymagały dużego nakładu pracy – podkreśliła rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Znalezione obrazy dla zapytania agroturystyka wieś skansen

O sytuacji gospodarstw agroturystycznych, ich ofercie, a także perspektywach na najbliższe lata mówiła również Katarzyna Orzechowska z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Znalezione obrazy dla zapytania agroturystyka stary dom pod słomą

Polskie Radio 24/db/PL PORTAL PL

Autor: 
--/ZB
Źródło: 

Polskie Radio 24/db/PL PORTAL PL

Reklama