W Łebie powstała plaża dla nudystów

Reklama

sob., 06/03/2017 - 18:16 -- zzz

Łeba "pozazdrościła" Chałupom, bo otworzyła plażę dla nudystów. To ustronne miejsce znajduje się Łebie po zachodniej Portu Jachtowego. Łeba jest pierwszym miastem w Polsce, które wystąpiło z inicjatywą utworzenia oficjalnej plaży dla naturystów nad Bałtykiem. W tej sprawie współdziałała z Federacją Naturystów Polskich.

 

 W Łebie powstanie plaża dla nudystów. Jak wcześniej podawaliśmy, obszar wydzielony dla nudystów, został specjalnie oznaczony. - Decyzję w sprawie utworzenia plaży dla naturystów podjął burmistrz Łeby. Podstawą tego były zapytania i prośby wczasowiczów – powiedział nam Michał Sałata z Centrum Informacji Turystycznej w Łebie. To powrót do tradycji – mówiła nam Ewa Horanin, prezes zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Łeba - Błękitna Kraina. - Już kiedyś taka plaża u na istniała. Oficjalne utworzenie jej teraz, rozpropaguje Łebę, jednak nie tylko o promocję tu chodzi, ale również o poszerzenie oferty dla wczasowiczów. Wcześniej w Łebie urządzono plaże, na którą mogą przychodzić turyści z psami.

To był dobry pomysł. Plaże dla naturystów istnieją również w innych krajach – dodaje prezes Ewa Horanin. - W Chorwacji, chcąc ze zwykłej plaży pójść najkrótszą droga, na spacer, trzeba przechodzić między nudystami. Plaże dla naturystów powstają na terenie całego Pomorza. Znane są nie tylko Chałupy, ale i Dębki w gminie Krokowa czy plaża w pobliżu Krynicy Morskiej i Piasków. 

 

Autor: 
---
Źródło: 

TVN/GP

Reklama