Pięć polskich basenów, które szczycą się oryginalnością

Reklama

pt., 08/02/2019 - 13:16 -- izabela.szkatula

Lato uwielbiamy spędzać w basenie. Aby nacieszyć oko pięknymi, nietypowymi widokami nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Widok na panoramę miasta, kąpiel wśród pasm górskich, czy historycznego parku – to wszystko oferuje nam Polska.

Pierwszy z nietuzinkowych kąpielisk na liście to RiverView Wellness Centre w Warszawie. Jeden z najwyżej położonych basenów w Europie znajduje się na 43. Piętrze hotelu Intercontinental. Bilety wstępu mogą kupić wszyscy, nie tylko goście placówki. Miejsce to gwarantuje widok na Pałac Kultury i Nauki.

Biostaw w Hotelu Dębowym Biowellness & SPA w Bielawie to miejsce, gdzie woda uzdatniana jest w sposób naturalny, bez użycia chloru. Wrażenie robi jego kolor, otoczenie, oraz lokalizacja – znajduje się w samym sercu historycznego, 11-hektarowego parku.

Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej to największy tego typu obiekt w Polsce. Co więcej, należy również do znajdujących się w najbardziej urokliwej lokalizacji. Na terenie obiektu znajdziemy też jeden z najnowocześniejszych w tej części Europy Aquaparków.

Hotel  Przystań w Olsztynie oferuje nam przeszklony basen z widokiem na jezioro Ukiel. Sceneria  ta wydaje się iście filmowa.

W łódzkim hotelu Vienna House Andel’s na ostatnim piętrze zlokalizowany jest przeszklony, modernistyczny basen z widokiem na panoramę miasta. Szczególnie warto odwiedzić go wieczorem, kiedy to oferuje nam niezwykłe widoki.

Autor: 
Izabela Szkatuła
Źródło: 

Interia

Reklama