Turyści narzekają na Opolszczyznę. Czego brakuje?

Reklama

śr., 02/05/2020 - 17:48 -- moderator2

Turyści narzekają na Opolszczyznę. Rocznie województwo opolskie odwiedza ok. 750 tys osób. Najczęściej wpadają do Opola na weekend: Chcieliby zwiedzić okolice ale mają problem, m.in. właśnie z transportem.

- To problem, nie oszukujmy się, w każdym regionie w Polsce. U nas jest rzeczywiście widoczny. Do wielu miejsc niestety nie ma komunikacji publicznej, a nie każdy turysta jest zmotoryzowany, to na pewno wypadałoby poprawić - mówi Tomasz Krzyżanowski z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Nie tylko komunikacja zawodzi. Odczuwalnych braków jest więcej

Turyści w Opolu narzekają też na brak parkingów dla autokarów i...miejskich szaletów. Według odwiedzających, brakuje też hoteli.

- W samym Opolu jest dużo obiektów o standardzie hotelowym, jak jednak wiadomo, nie każdy turysta wybiera takie obiekty. Brakuje nam troszkę obiektów o niższej cenie i dobrej jakości w stosunku do tej ceny - mówi Krzyżanowski.

Poza Opolem, na drugim miejscu turystycznej listy Opolszczyzny jest Nysa. Turyści chętnie odwiedzają też Zamek w Mosznej i Jurapark w Krasiejowie.

Autor: 
Marcin Michalski
Źródło: 

se.pl

Reklama