Działanie luksusowej rezydencji ON w Salonikach jest na ostatniej prostej

Reklama

pon., 05/09/2022 - 19:48 -- MagdalenaL

Łączna wartość inwestycji w ON Residence, nowego 5-gwiazdkowego hotelu butikowego na plaży w Salonikach, osiągnęła 20 mln euro. Nowy hotel, będący owocem współpracy pomiędzy Grivalia Hospitality i TOR Hotel Group, rozpocznie działalność 29 kwietnia i ma przyczynić się do rozwoju rynku turystycznego w Salonikach i północnej Grecji, jak wspomniano podczas wczorajszej prezentacji dla przedstawicieli mediów.

Ten luksusowy hotel-butik z widokiem na zatokę Termajską, położony kilka metrów od Placu Arystotelesa, wziął swoją nazwę od historycznej restauracji „Olympos Naoussa”, która po 28 latach powraca na plażę w Salonikach. Nieruchomość została nabyta przez obie firmy za 5,46 mln euro w 2017 r., po przetargu, w którym wspólnie uczestniczyły Grivalia Hospitality (65%) i Grupa Hotelowa TOR (35%).

Rezydencja ON składa się z 7 pięter, 60 pokoi o wspaniałym wystroju, zabytkowej restauracji „Olympos Naoussa”, koktajl baru Tiger Loop, wewnętrznego zielonego dziedzińca, nowoczesnej siłowni oraz specjalnie zaprojektowanego miejsca na spotkania biznesowe i imprezy. W celu odbudowy tego zabytkowego częściowo zabytkowego budynku przeprowadzono prace modernizacyjne i rozbudowy, a także konserwację i odtworzenie jego szczególnych elementów dekoracyjnych oraz architektonicznych, zgodnie z zaleceniami Eforatu Zabytków Współczesnych i Prac Technicznych Macedonii Środkowej Ministerstwa Kultury i Sportu na wszystkich etapach. Ponadto odnotowano, że w trakcie prac zatrudniono łącznie 350 osób, a na potrzeby funkcjonowania hotelu utworzono 67 nowych stałych miejsc pracy.

Hotel ten jest jednym z najbardziej charakterystycznych przykładów wysiłków Grivalia Hospitality w tworzeniu projektów w dziedzinie luksusowej gościnności. Należy zauważyć, że Grivalia Hospitality, której kierownictwo zapowiedziało przeniesienie siedziby z Luksemburga do Aten w 2022 r., ma w swoim portfolio 6 projektów hotelowych klasy premium o wartości 450 mln euro, które po ukończeniu przekroczą 800 mln euro. Oprócz ON Residence, w tym roku ma zostać zakończona budowa luksusowego obiektu w Naoussa na Parosie, a w portfolio Grivalia Hospitality znajdują się m.in. luksusowy Amanzoe w Porto Heli, Meli Palace na Krecie i Asteria Glyfada, gdzie w 2023 roku ma zostać otwarty One&Only Aesthesis, jeden z najlepszych i najbardziej oczekiwanych kurortów miejskich na świecie.

Grupa Hotelowa TOR jest greckim przedsiębiorstwem rodzinnym o długiej, 97-letniej tradycji w branży turystycznej. Była to pierwsza firma, która stworzyła i prowadziła luksusowy hotel w Salonikach — historyczny Mediterranée, otwarty w 1925 r. aż do wielkiego trzęsienia ziemi w Salonikach w 1978 r. Obecnie grupa zatrudnia ponad 400 osób i prowadzi 5 hoteli w północnej Grecji, z których wszystkie są najlepsze w swojej kategorii. Oprócz ON Residence na liście znalazły się także City Hotel i The Excelsior w Salonikach, a także Eagles Resort, Eagles Palace i Eagles Villas w Ouranoupolis na Chalkidiki.

Autor: 
Autor: Δημήτρης Μαλλάς Tłum.: Wiktoria Baran
Źródło: 

Στην τελική ευθεία η λειτουργία του πολυτελούς ΟN Residence στη Θεσσαλονίκη - CNN.gr

Zagłosowałeś na opcję 'down'.

Reklama