Nowy największy statek na świecie popłynie w 2022 roku z Florydy na Karaiby

Reklama

pon., 12/20/2021 - 14:46 -- MagdalenaL

Miejsca, do których dotrze Wonder of the Seas (Cud mórz) należący do firmy Royal Caribbean to Cozumel w Meksyku, Philipsburg w Sint Maarten oraz San Juan w Portoryko.

Wszystkie podróże będą obejmować jeden dzień spędzony na CocoCay, prywatnej wyspie na Bahamach należącej do firmy rejsowej. 

,,Jesteśmy bardzo dumni, że staliśmy się głównym portem dla statku Wonder of the Seas i nie możemy się doczekać, aby powitać go u nas następnej jesieni.’’- powiedział kapitan John Murray, dyrektor generalny Portu Everglades, położonego centralnie na wschód od Florydy, w regionie Space Coast, znajdującego się nieopodal Orlando.

Murray poinformował również, że jest to ,,niesamowita informacja dla całej naszej społeczności portowej i kolejne potwierdzenie naszego zaangażowania, które dąży do tego, aby w jak najbardziej doskonały sposób, zapewnić naszym pasażerom światowej klasy wrażenia związane z rejsem’’.

Wonder of the Seas został zbudowany w Saint-Nazaire we Francji, ma 64 metry szerokości, 362 metry długości oraz 9,5 metrów wysokości.

Tonaż brutto tego statku wynosi 236.857 ton.

Jest w stanie pomieścić 6988 pasażerów oraz załogę liczącą 2300 osób. Jego pierwszy, inauguracyjny rejs zaplanowany jest na marca 2022 r.

Wonder of the Seas w 2022 r. zostanie największym statkiem wycieczkowym na świecie, pokonując przy tym Symphony of the Seas, który również należy do Royal Caribbean.

Autor: 
Tłumacz: Agata Guzman

Reklama