Park rozrywki Asakusa Hanayashiki – Osiem polecanych atrakcji

Reklama

czw., 03/31/2022 - 11:36 -- MagdalenaL

Mówi się, że Asakusa Hanayashiki to najstarszy park rozrywki w Tokio. Mieszczą się w nim takie atrakcje jak liczący ponad 60 lat rollercoaster, wyjątkowe „Pyon Pyon” oraz otwarty w 2019 roku Park Nin Nin. W poniższym artykule przedstawimy 8 atrakcji wartych przetestowania oraz ofertę karnetów w Asakusa Hanayashiki.

Asakusa Hanayashiki najstarszy park rozrywki w Japonii

 

 

Asakusa Hanayashiki znajduje się w Asakusa, w Tokio, i jest uważany za najstarszy park rozrywki w Japonii. Jego historia sięga 1853 roku. W tym artykule przedstawimy osiem najbardziej polecanych atrakcji w Asakusa Hanayashiki.

 

Darmowa przepustka, aby w pełni cieszyć się Hanayashiki

W Hanayashiki wstęp na każdą z atrakcji opłaca się z użyciem tzw. biletów Norimono. Jeden taki bilet kosztuje 100 jenów. Liczba biletów Norimono wymaganych do wejścia na kolejkę różni się w zależności od danej atrakcji. Na przykład w przypadku rollercoasterów trzeba wykorzystać sześć biletów (600 jenów). Z tego powodu zalecamy zakup wolnej przepustki (za wstęp na teren parku płaci się osobno), jeśli chcesz skorzystać z wielu atrakcji. Można ją kupić przy wejściu do parku. Ceny tych wejściówek zależą od wieku i przedstawiają się następująco (od roku kwietnia 2022):

 

Dorośli (uczniowie szkół gimnazjalnych i powyżej do 64 roku życia): 2 500 jenów

Dzieci (uczniowie szkół podstawowych): 2 200 jenów

Seniorzy (65 lat i więcej): 2 000 jenów

Dzieci w wieku przedszkolnym (2 lata i starsze): 2 000 jenów]

 

8 polecanych atrakcji

 

  1. Rollercoaster

 

Ta kolejka górska ma szczególnie długą historię w Hanayashiki. Działa od 1953 roku, więc można powiedzieć, że jest już 60-letnim dziadkiem. Na tylnej części kolejki znajduje się napis kanreki (oznaczający 60 lat). Według oficjalnej strony internetowej maksymalna prędkość wynosi „tylko 42 km/h!”, ale podczas jazdy odnosi się wrażenie, że jest ona znacznie wyższa. Przede wszystkim ciężar 60 lat historii daje dreszczyk emocji większy niż prędkość.

Cena: 6 biletów Norimono na przejażdżkę lub wolna przepustka

 

2. Gwiazdeczka

 

 

Gwiazdeczka (Little Star) wygląda niepozornie, ale jest prawdziwą maszyną do krzyku. Kręci się w kółko, w kółko i w kółko, więc jeśli masz słaby triceps, uważaj!

Cena: 3 bilety Norimono na przejażdżkę lub wolna przepustka

 

  1. Pyon Pyon

 

 

Ta maszyna, która wielokrotnie porusza się w górę i w dół jak żaba, znana jest również jako „Pyon Pyon". Jest jedną z najbardziej popularnych w Asakusa Hanayashiki, bo mogą z niej korzystać zarówno dorośli, jak i małe dzieci.

Opłata: 3 bilety Norimono na przejażdżkę lub wolna przepustka

 

  1. Dom dziwów

 

 

Na pierwszy rzut oka dom wygląda uroczo i retro, ale po wejściu do środka szybko zrozumiesz, czemu zawdzięcza swoją nazwę.

Cena: 3 bilety Norimono za wejście lub wolna przepustka

 

  1. Dysk O

 

 

Porywający Dysk O kołysze się w górę i w dół jak wahadło, jednocześnie obracając się dzięki sile odśrodkowej.

Cena: 6 biletów Norimono na przejażdżkę lub wolna przepustka

 

  1. Park Nin Nin

 

 

Park Nin Nin to stosunkowo nowa atrakcja, bo otwarta w październiku 2019 roku. Można w nim spróbować swoich sił w treningu w trzypoziomowym domu ninja, używając shurikenów i nie tylko. Atrakcja znajduje się wewnątrz budynku, więc można się nią cieszyć niezależnie od pory roku i pogody.

Cena: 3 bilety Norimono za wejście (pierwsze 30 minut), potem 1 bilet za każde 10 minut. Z wolną przepustką pierwsze 30 minut jest gratis.

 

Atrakcje typowe dla japońskich parków rozrywki

 

  1. Samochód-panda

 

 

Samochody-panda są obecnie rzadziej spotykane. Jednak wiele osób wyobraża sobie właśnie je, gdy myśli o parkach rozrywki w Japonii. Gdy wsiądziesz do takiego samochodu, obok uchwytu znajdziesz szczelinę na pieniądze. Jeśli wrzucisz 200 jenów, panda zacznie się ruszać. Jest też wiele pamiątek z Hanayashiki z motywem samochodu-panda.

Opłata: 200 jenów za przejazd (tylko gotówka)

 

  1. Nawiedzony dom

 

 

Jest to nawiedzony dom o nieco staroświeckiej atmosferze, typowej dla Hanayashiki. Atrakcja oparta jest na motywach Mściwego ducha Kwitnącej Wiśni (Sakura no Onryō) – legendzie przekazywanej w Hanayashiki od okresu Edo.

Opłata: 3 bilety na przejażdżkę lub bezpłatny karnet.

 

Asakusa Hanayashiki oferuje szeroki wachlarz rozrywek

Oprócz atrakcji, w Asakusa Hanayashiki znajduje się również kącik gier i jarmark Maruhana Ennichi. Maruhana to miejsce, w którym odwiedzający mogą doświadczyć zabawy jak na tradycyjnym japońskim festiwalu. Miejsce to zostało ponownie otwarte w grudniu 2021 r. pod hasłem „park rozrywki, do którego można pójść w kimonie". Park rozrywki oferuje szeroki zakres zabaw przypominających te na japońskich letnich festiwalach. Jeśli nie mogłeś przyjechać do Japonii w sezonie festiwalowym, co powiesz na szybkie doświadczenie w Maruhana Ennichi?

Wymieniono tu osiem atrakcji, ale jest ich o wiele więcej, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Po zwiedzeniu świątyni Sensōji czy Bramy Kaminari zapraszamy do odwiedzenia japońskiego parku rozrywki Asakusa Hanayashiki.

Autor: 
autor: Hori Yuhei tłumacz: Karolina Kochaniuk
Źródło: 

https://matcha-jp.com/jp/1016 (wszystkie zdjęcia zaczerpnięte bezpośrednio ze strony)

Reklama