Najlepsze linie lotnicze świata na rok 2022 w rankingu AirlineRatings.com

Reklama

czw., 07/21/2022 - 11:20 -- MagdalenaL

CNN – To było niezwykłe kilka lat dla branży lotniczej. Po miesiącach uziemienia związanego z pandemią podróże wróciły nie z hukiem, ale z lekkim szumem, ponieważ wiele światowych linii lotniczych i lotnisk zmaga się z odwołaniem i opóźnieniami lotów.

W środku tego chaotycznego sezonu podróżniczego australijska agencja ratingowa AirlineRatings.com opublikowała swoje coroczne zestawienie najlepszych linii lotniczych na świecie.

 

Drugi rok z rzędu na pierwszym miejscu znalazły się linie lotnicze Qatar Airways, a AirlineRatings.com stwierdziło, że decydującym czynnikiem było zaangażowanie przewoźnika w loty w ciągu ostatnich kilku lat. Qatar Airways zdobył również nagrodę Excellence in Long Haul – Middle East/Africa.

 

“Decyzja Qatar Airways o kontunuowaniu działalności przez pandemię oznaczała, że stał się on największą międzynarodową linią lotniczą na świecie i odnotował ogromny zysk – jedyną dużą linią lotniczą, która to zrobiła” – powiedział CNN Travel Geoffery Thomas, redaktor naczelny AirlineRating.com.

 

RANKING OPCJI DLA PODRÓŻUJĄCYCH 

 

Oprócz rentowności AirlineRatings.com podaje, że zespół redaktorów oceniał także wiek floty każdej linii, jej wpływ na środowisko i bezpieczeństwo, opinie pasażerów i ofertę produktów.

 

Gorąco po Qatar Airways depcze po piętach Air New Zealand, linia lotnicza, która w ostatnich latach sześciokrotnie zajmowała pierwsze miejsce na liście AirlineRatings, a w zeszłym roku uplasowała się na drugiej pozycji. W 2022 roku Air New Zealand została również uznana przez AirlineRatings.com za przewoźnika z najlepszymi opcjami premium economy oraz najlepszą opcją dla podróży długodystansowych w regionie Pacyfiku.

 

Numerem trzy na liście AirlineRatings.com jest Etihad Airways. Linia ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich otrzymała również wyróżnienie dla Environmental Airline of the Year, ze względu na to, co Thomas powiedział, że jest „wzorcowym” zaangażowaniem w redukcję emisji.

 

Numerem cztery jest Korean Air, który zdobył również nagrody Cargo Airline of the Year i Excellence in Long Haul – Asia, a Singapore Airlines, zwycięzca Best First Class I Best Lounges, uzupełnia pierwszą piątkę. 

 

AirlineRatings.com podkreśla również najlepsze budżetowe linie lotnicze na rok 2022, chociaż ci tani przewoźnicy nie są klasyfikowani. Zamiast tego są one wymienione alfabetycznie: Allegiant Air, AirAsia, easyjet, Jetstar, Flair, Fly Dubai, Ryanair, Scoot, Southwest i VietJet Air.

 

Thomas powiedział CNN Travel, że wyniki odzwierciedlają ciągły wpływ COVID-19 na lotnictwo, ale ostatni skok opóźnień i odwołanych lotów nie miał wpływu na rankingi.

 

„Obecny kryzys w podróży nie odgrywał roli, ponieważ jest to wyjątkowe wydarzenie”, powiedział Thomas, który zasugerował, że obecne wydarzenia są również „w dużej mierze nie z linii lotniczych”.

 

Eksperci zasugerowali, że obecne problemy związane są z brakami kadrowymi, problemami z lotniskami, stosunkami pracy i pogodą.

 

Thomas postrzega rankingi jako pozytywne ujęcie dzisiejszej branży turystycznej.

 

„Wyniki podkreślają bardzo wysoki standard oferty dla podróżnych” – powiedział.

TOP 20 najlepszych linii lotniczych w 2022 roku według AirlineRatings.com

 

 1. Qatar Airways
 2. Air New Zealand
 3. Etihad Airways
 4. Korean Air
 5. Singapore Airlines
 6. Qantas
 7. Virgin Australia
 8. EVA Air
 9. Turkish Airlines
 10. All Nippon Airways
 11. Cathay Pacific Airways
 12. Virgin Atlantic
 13. Japan Air Lines
 14. JetBlue
 15. Finnair
 16. Emirates
 17. Hawaiian
 18. Air France/KLM
 19. Alaska Airlines
 20. British Airways

 

Autor: 
Autor: Francesca Street Tłumaczenie: Karolina Bejma
Źródło: 

World's best airlines for 2022, ranked by AirlineRatings.com | CNN Travel

Reklama