5 najlepszych miejsc do oglądania tulipanów w Tokio i okolicach

Reklama

czw., 04/07/2022 - 00:43 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Sakura city / Sakura Tulip Fiesta, Sakura Furusato Square

Kwiaty wiśni nie są jedyną rzeczą, która kwitnie w Tokio tej wiosny. Tulipany to jedne z wielu pięknych kwiatów, które pojawiają się w mieście i jego okolicach w okresie od marca do kwietnia. Te kolorowe małe cebulki występują w setkach odmian, a ogrody w Tokio z pewnością wiedzą, jak je pokazać.

Kwiaty te często kojarzą się z Holandią i tak jest również w Japonii. Jeśli więc wyobrażasz sobie falujące pola tulipanów na tle wirujących wiatraków, czeka cię nie lada gratka. Wiele z tych fotogenicznych parków stara się odtworzyć tę scenę, aż do starego holenderskiego wiatraka.


Showa Kinen Park

Showa Kinen Park

Tulipany kwitną przez cały kwiecień

Park Showa Kinen w Tachikawa słynie z pięknych kwiatów rosnących przez cały rok. Warto wybrać się tam wiosną i podziwiać wspaniały ogród tulipanowy wypełniony około 250 tys. tulipanów z 267 odmian. Ogród jest wypielęgnowany i położony wśród bujnej przyrody, a niektóre klomby są usytuowane wzdłuż płynących strumieni i strzelistych drzew kwitnącej wiśni. Kolorowe tulipany tylko dopełniają ten malowniczy krajobraz.


Sakura city

Plac Sakura Furusato

Festiwal: 26 marca–17 kwietnia

Na placu Sakura Furusato w Chibie odbywa się największy w Kanto festiwal tulipanów, podczas którego kwitnie około 550 tys. kwiatów z 80 różnych odmian. Kwiaty sadzone są na rozległym terenie, na którym znajduje się również piękny wiatrak w stylu holenderskim – idealne miejsce na zdjęcia. W czasie festiwalu organizowane są liczne food trucki, stragany, a w weekendy – występy organowe na żywo. Można też zerwać tulipany i zabrać je do domu za jedyne ¥500.


Hitachi Seaside Park

Hitachi Seaside Park

Od połowy do końca kwietnia

Ogród tulipanów w parku nadmorskim Hitachi jest położony wśród lasów sosnowych w rozległym parku znanym jako Tamago no Mori. Na terenie ogrodu rosną zarówno wcześnie, jak i późno kwitnące odmiany, które razem tworzą piękne kwietniki zmieniające się w zależności od pory roku. Aby uzmysłowić sobie, jak duży jest ten ogród, można powiedzieć, że zasadzono tu aż 260 tys. tulipanów w 230 różnych odmianach.


Tabizukin / Photo AC

Akebonoyama Agriculture Park

Od połowy do końca kwietnia

Ten wspaniały park w prefekturze Chiba jest warty podróży z Tokio tylko po to, by zobaczyć 160 tys. kolorowych tulipanów posadzonych wokół uroczego drewnianego wiatraka. Co roku kwiaty układane są w niepowtarzalne wzory, a podczas wizyty można podziwiać także wiele innych kwiatów. Niestety, coroczny Festiwal Tulipanów w Akebonoyama został w tym roku odwołany, ale nadal można zatrzymać się w parku, aby podziwiać kwiaty.


Garden Necklace Yohohama

Ogród Yokohama

Od początku do połowy kwietnia

Wiosną liczne parki i ogrody w Yokohamie pękają w szwach od kolorowych kwiatów – zwłaszcza tulipanów. Aby je zobaczyć, można zatrzymać się w Parku Yokohama, Nihon Odori, na Placu Centralnym Shinko i w Parku Yamashita. Wszystkie te miejsca są całkowicie bezpłatne, a w Parku Yokohama rośnie 120 tys. czerwonych, różowych, pomarańczowych i żółtych tulipanów.

 

Autor: 
Kaila Imada / tłum. Klaudia Bredlak

Reklama