Tajlandia: hotel zaprasza na obserwację słoni w dżungli!

Reklama

pt., 05/28/2021 - 18:22 -- MagdalenaL

Hotel Anantara Golden Triangle Elephant Camp and Resort, położony w samym sercu bujnej dżungli, to mały, ekologiczny, a zarazem rajski hotel, w którym natura i człowiek mogą żyć w harmonii bez przeszkadzania sobie nawzajem. Miejsce to, znane z przezroczystych baniek, w których można spać w otoczeniu słoni prowadzących spokojne życie, jest również azylem, w którym zwierzęta są wolne i nie należą do nikogo.

Utworzony w 2006 roku obóz słoni Anantara przygarnia słonie w bardzo złym stanie i obecne na ulicach tajlandzkich miast. Dziś około dwudziestu spaceruje po udostępnionych im hektarach, nawet tuż przy hotelu. Była to atrakcja, która zachwycała turystów zanim nastała pandemia.

Aby nie skupiać się na negatywnych stronach obecnej sytuacji, hotel spojrzał długoterminowo i znalazł rozwiązanie, aby sprawić trochę radości w tych skomplikowanych czasach. Dla Johna Robertsa, dyrektora ochrony przyrody, ideą jest „wniesienie trochę radości do naszej codzienności w obecnym mroku”.

Na czym ono polega? Hotel oferuje dzieciom możliwość odkrywania słoni w dżungli za pośrednictwem prywatnej rozmowy wideo (prowadzonej przez rodziców). Jest też możliwa jeśli jesteś (dużym) dzieckiem!

Dzięki GTAEF (Golden Triangle Asian Foundation), która znajduje się na terenie kompleksu, wraz ze specjalistami i ekspertami, dzieci są prowadzone po całej trasie i mogą zadawać pytania, aby dowiedzieć się więcej o tych zwierzętach. Ponadto słonie zostaną zaprezentowane! Wydarzenie to jest dedykowane dzieciom. Aby zarezerwować rozmowę wideo, trzeba się zarejestrować (odbywają się dwie dziennie). Wymagany sprzęt to komputer, tablet lub smartfon, dobry aparat i mikrofon.

Jak się zarejestrować? Według naszych kolegów z Travel Leisure, trzeba skontaktować się z Johnem Robertsem pod adresem jroberts@anantara.com lub telefonicznie pod numerem 66 53 784 084.

Ochrona słoni jest ważna i zawsze możesz przekazać darowizny na rzecz stowarzyszeń, w tym Helping Elephants, które ratuje słonie, które nie potrafią już o siebie zadbać i są pozostawione na ulicach.

Autor: 
Chloe Villemant / tłum. Paweł Ołoś

Reklama