Luksusowy dubajski megaprojekt o nazwie Heart of Europe tworzy ogromną rafę koralową

Reklama

pon., 08/09/2021 - 22:26 -- MagdalenaL

Deweloper planuje stworzyć do 500 000 metrów kwadratowych rafy koralowej u wybrzeży Dubaju.

Kleindienst Group, deweloper odpowiedzialny za megaresort Heart of Europe, który jest częścią sieci sztucznych wysp o nazwie „The World”, założył tam Instytut Koralowy, aby pielęgnować i regenerować koralowce.

Wykorzystuje on technikę znaną jako „fragmentacja”, w której kawałki koralowców są cięte małą piłą elektryczną, dzięki czemu każdy koralowiec może potencjalnie zregenerować się setki razy.

Kawałki koralowców będą następnie przechowywane w zbiornikach wodnych, monitorowane i pielęgnowane przez zespół biologów morskich, dopóki nie urosną na tyle, aby odbudować rafę.

„Instytut Koralowy będzie utrzymywał i chronił genetyczne zasoby koralowców… wokół Zatoki Arabskiej” – wyjaśnia w rozmowie z CNN Josef Kleindienst, przewodniczący Kleindienst Group.

Badanie z 2018 r. wykazało, że 73 proc. koralowców w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostało zniszczonych przez blaknięcie, spowodowane głównie zmianami klimatycznymi i działalnością człowieka.

Kleindienst informuje, że celem Heart of Europe jest pokazanie, że rozwój i życie morskie mogą współistnieć w zrównoważonym środowisku. Koralowce przyczynią się do uczynienia tego miejsca przyjaznym dla środowiska, a także staną się elementem krajobrazu luksusowych hoteli, 4000 nieruchomości mieszkalnych i ponad 50 atrakcji turystycznych w the Heart of Europe, w tym kultowych pływających willi.

Autor: 
tłum. Julia Barć
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.

Reklama