Korfu: Gdzie prostota natury spotyka się z magią luksusu

Reklama

sob., 04/23/2022 - 23:13 -- MagdalenaL

Klasyczne greckie piękno Korfu od zawsze przyciągało żeglarzy, zdobywców i artystów, ale wiadomo, że nawet dziś różnorodność tego miejsca i bogata tradycja, jaką ze sobą niesie, przyciągają podróżnych z całego świata o każdej porze roku.

Wprawdzie moja własna decyzja o odwiedzeniu tej wiosny słynnej homeryckiej wyspy Feaków była marzeniem wielu lat, ale dzięki temu mogłam poznać zwyczaje i tradycje – dwa bardzo ważne elementy kultury Korfu – które odgrywają główną rolę w każdym doświadczeniu, jakie się tam przeżywa. Kto nie chciałby, pamiętając o magicznych obrazach Korfu i jej długiej historii, stać się jej częścią?

Oczywiście nie tylko historyczna obecność od starożytności po czasy współczesne sprawiła, że bardzo szybko zrozumiałam, iż Korfu ma coś do zaoferowania każdemu turyście. Bujne, zielone wzgórza i turkusowe morza, wyjątkowe, filmowe wioski, zróżnicowane trasy i możliwości zwiedzania, bogate dziedzictwo gastronomiczne, gościnność mieszkańców i wysoki poziom usług hotelarskich, jakie oferuje to miejsce, sprawiły, że już od pierwszego dnia czułam potrzebę powrotu do tego magicznego miejsca, aby przeżyć wyjątkowe chwile, które łączą w sobie czystość natury z kosmopolitycznym powietrzem wyspy.

Oto trzy powody, dla których warto wybrać się na wakacje na Korfu, odkrywając wszystkie znane i nieznane strony jednej z najbardziej wysuniętych na północ wysp Grecji.

Historyczne miasto, które zabierze cię w podróż w czasie

Bez względu na to, jak wiele mówi się o bogatej tradycji wyspy, z jej dziesiątkami atrakcji i niezliczonymi eksploracjami kulturowymi, historia „wylewa się" zewsząd. Od Gonitsy po klasztor Panagia Paleokastritsa, od bujnych ogrodów, w których odpoczywają mieszkańcy, po muzeum Casa Parlante – jedno jest pewne: Wielokulturowość tego miejsca zabiera cię w podróż.

Czy jesteś gotowy na podróż do innych miejsc i dawnych czasów? Przygotuj się na spacer po „klejnocie" Korfu, którym jest Stare Miasto – skansen, który zachwyca zwiedzających. To nie przypadek, że kiedy postawisz stopę na klimatycznej starówce Korfu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, chcąc czy nie chcąc, wyruszysz w bajkową podróż przez historię tego miejsca.

Ślady królów, szlachty i rycerzy, którzy niegdyś chodzili po brukowanych uliczkach, dobrze zachowane neoklasyczne rezydencje z wpływami weneckimi i brytyjskimi, ręcznie wykonane dzieła i tradycyjne produkty, których będziesz miał okazję skosztować w kolorowych zaułkach wyspy – uwierz mi, to wszystko, czego potrzebujesz, aby odbyć spacer... niczym z bajki.

Zwiedzanie tradycyjnych wiosek filmowych na wyspie

Od Damy i włóczęgi po James Bond, agent 007: Tylko dla twoich oczu – Korfu jest idealnym miejscem do kręcenia filmów... i nie bez powodu. Połączenie dzikiej przyrody z krajobrazami o wyjątkowej urodzie, łączącymi wioski wyspy, stanowi doskonałą oprawę dla każdego reżyserskiego monoplanu.

To właśnie wyjątkowe nadmorskie miejscowości, takie jak kosmopolityczne Agios Stefanos, malownicze Kaminaki i maleńkie Kalami, a także tradycyjne wioski Stara Perythia i Loutsa, są inspiracją dla każdego odwiedzającego, aby godzinami błądzić po brukowanych uliczkach, rozmawiać z mieszkańcami o pięknej przeszłości, ale także o spokojnej i cichej teraźniejszości, którą zdołała im zaoferować wyspa Korfu, dzięki ewolucji i zmianom narzuconym przez jej kosmopolityczny charakter.

Unikalne połączenie greckiej i azjatyckiej pięciogwiazdkowej gościnności

A ponieważ oprócz historii, miejsc i wpływów, ludzie i ciepło, jakie dają, są wszystkim, co sprawia, że kocha się dane miejsce, nie mogłam nie wspomnieć o miejscu, które „gościło" moje wyjątkowe doświadczenia na wyspie Feaków.

Jest to śródziemnomorska „ostoja" wyjątkowej urody, luksusowe spa i kurort plażowy, oferujący ciepło i urok unikalnej mieszanki greckiej i azjatyckiej gościnności, odmładzający duszę i ciało, z dala od intensywnego tempa codziennego życia. Angsana Corfu Resort & Spa to miejsce, które poprawiło wizerunek wyspy, w pełni łącząc w sobie kosmopolityczny klimat Korfu – poprzez luksus i wysoką jakość oferowanych usług – z czystą naturą, dzięki temu, że obiekt otoczony jest wyjątkowo pięknym krajobrazem ze śródziemnomorskimi ogrodami i gajami oliwnymi, z widokiem na malowniczą zatokę Benitses.

Nie ma wątpliwości, że luksus i prostota mogą być najprzyjemniejszym połączeniem. Zgodnie z tą logiką ośrodek, oferujący 159 nowoczesnych pokoi i apartamentów oraz 37 luksusowych willi zbudowanych w stylu lokalnej architektury, położony jest zaledwie 11 km na południe od miasta Korfu, na idyllicznym zielonym wzgórzu z widokiem na turkusowe wody zabytkowej zatoki Benitses, a jednocześnie w odległości krótkiego spaceru od egzotycznych wysp Paxos i Antipaxi.

Oczywiście, dla miłośników gastronomii, a także dlatego, że Korfijczycy są szczególnie dumni ze swojej kultury kulinarnej, każda z dziesięciu restauracji i barów Angsana Corfu Resort & Spa jest niewątpliwie wyjątkowym doświadczeniem. Na „szczycie" znajduje się restauracja Botrini's Hectora Botrini's, wyróżniona gwiazdką Michelin, dzięki której sztandarowa restauracja Etrusco na Korfu znalazła się w czołówce najlepszych lokali gastronomicznych na całym świecie.

A tym, którzy wciąż zastanawiają się, dlaczego Korfu „podbija" serca wszystkich podróżników, wystarczy powiedzieć, że podróż do krainy Feaków, na jedną z najpiękniejszych wysp greckich, to podróż w czasie i przestrzeni, „most" łączący starożytność z dniem dzisiejszym, którego tłem jest niezwykła przyroda i piękne krajobrazy wyspy.

Autor: 
Σοφία Μαυραντζά / tłum. Wiktoria Baran

Reklama