Palios Aghios Athanasios: „Kamienna Wioska" o wyjątkowej urodzie u podnóża Kaimaktsalan

Reklama

sob., 04/23/2022 - 22:57 -- MagdalenaL

Palaios Agios Athanasios lub Tsegani to tradycyjna osada u podnóża góry Voras lub Kaimaktsalan, na szczycie Piperitsa, obok jeziora Vegoritida na wysokości 1 200 metrów. Znajduje się on 28 km od miasta Edessa i tylko 10 km od ośrodka narciarskiego Kaimaktsalan.

Zachowana osada Agios Athanasios została zbudowana pod koniec XVI wieku i była zamieszkana do lat osiemdziesiątych XX wieku. Następnie jej mieszkańcy opuścili ją i przenieśli się do nowej wsi, 6 km niżej.

Tradycyjna macedońska architektura Agios Athanasios opiera się na ciosanym kamieniu i drewnie. Kamienne domy osady ze wspaniałymi dachówkami są powodem, dla którego Agios Athanasios jest również nazywana „Kamienną Wioską".

Raj aktywności

Agios Athanasios to idealne miejsce dla miłośników przyrody i przygód. Zbudowany we wspaniałym środowisku naturalnym i mający za sprzymierzeńca ośrodek narciarski Voras, jest idealnym miejscem do uprawiania różnych form aktywności na świeżym powietrzu Narciarstwo, snowboarding, piesze wędrówki, trasy 4×4, paralotniarstwo, jazda konna, łucznictwo – to tylko niektóre ze sportów, którym można się oddawać podczas pobytu w Agios Athanasios.

Autor: 
tłum. Wiktoria Baran

Reklama