Pola lawendy w Lawendowych Ogrodach Horomitoge w Sapporo są przepiękne!

Reklama

czw., 07/29/2021 - 23:52 -- MagdalenaL

Jeśli mowa o Hokkaido, pierwsze co przychodzi na myśl to lawenda. A jeśli mowa o lawendzie, myślimy o mieście Furano. Z Sapporo do Furano jedzie się około 2 godziny samochodem. Jednakże, do Lawendowego Ogrodu Horomitoge można dotrzeć w 30 minut z dworca kolejowego w Sapporo. Tak więc, dla osób, które chcą zobaczyć pola lawendy, ale nie mają zbyt wiele czasu na podróże, przedstawimy Wam Lawendowe Ogrody Horomitoge. Oto najpiękniejsze pola lawendy w pobliżu Sapporo!

Jak dostać się do Lawendowych Ogrodów Horomitoge?

Początkowym punktem tej wycieczki będzie stacja JR Sapporo. Dla wielu osób nazwa „Lawendowe Ogrody Horomitoge” może być nowa. Horomitoge znajduje się w mieście Sapporo i podróż tam zajmuje około 15 minut ze stacji „Sapporo” do stacji „Maruyama Kōen”. Z dworca Sapporo należy przejść przez podziemny pasaż handlowy do stacji Ōdōri. Stamtąd należy pojechać linią metra „Tōzai” i wysiąść na trzecim przystanku. Ponieważ nie ma bezpośredniego transportu do ogrodów lawendowych, wygodną opcją będzie wziąć taksówkę z dworca „Maruyama Kōen”. Podróż taksówką na miejsce docelowe zajmuje około 10-15 minut i kosztuje 1,500 jenów (około 52 zł) w jedną stronę. Podczas mojej podróży tam, opłata za taksówkę wyniosła mnie 1,550 jenów (około 54 złote). Jeśli chcesz wypożyczyć samochód, aby dojechać na miejsce, wpisz w wyszukiwarkę „Yume-kōbō Satō”. Lawendowe Ogrody Horomitoge prowadzone są przez Yumekōbō Satō.

Jeśli dobrze czujesz się na górskich szlakach, możesz również dojść pieszo ze stacji „Maruyama Kōen”. Wsiądź do autobusu „Bankei” z terminalu autobusowego „Maruyama Kōen”(zaraz obok stacji) i wysiądź na przystanku „Horomitoge Iriguchi”. Wejście do Horomitoge będzie na wprost. Po 30 minutowej przebieżce zobaczysz znak Lawendowe Ogrody Horomitoge. Dobrze jest sprawdzić rozkład jazdy autobusu z wyprzedzeniem, gdyż nie kursuje on zbyt często.

Pola lawendowe są na wzgórzu dlatego można stamtąd zobaczyć całe Sapporo! Nie jest przesadą stwierdzenie, że fioletowo-purpurowa sceneria, stworzona z około 5000 kwiatów lawendy jest jedną z najbardziej charakterystycznych scenerii na Hokkaido latem. Widok na miasto Sapporo zza lawendy to wyjątkowe przeżycie. Nacieszcie się pięknym aromatem lawendy tak długo, jak tylko chcecie!

Na miejscu możliwe jest również kupienie dla siebie bukietu lawendy. Sprzedawane są również olejki lawendowe i pocztówki, więc dlaczego by nie zaopatrzyć się w pamiątki po podziwianiu lawendowego raju?

Informacje

Adres: 471-110 Bankei, Chuuō-ku, Sapporo

Godziny otwarcia: 9:00-17:00 (wyjazd do 18:00)

Sezon otwarcia: od początku lipca do początku sierpnia

Najbliższa stacja: Maruyama Kōen

Dojazd: 10 min samochodem ze stacji Maruyama Kōen

Przedział cenowy: opłata parkingowa 500 jenów (około 18 zł)

Link do strony: http://yumekoubousatou.com/index.htm

Autor: 
Keisuke Yamada / tłum. Zuzanna Niemczyk

Reklama