Dwa razy więcej zabawy w jednym miejscu - 6 prefektur regionu Tōhoku

Reklama

wt., 08/03/2021 - 18:08 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: Dwa razy więcej zabawy w jednym miejscu - 6 prefektur regionu Tōhoku, gdzie nacieszycie się gorącymi źródłami wśród jesiennych liści

W artykule przedstawimy miejsca w każdej z sześciu prefektur regionu Tōhoku, w których możecie wygrzać się w gorących żródłach (zwanych onsen), ciesząc się widokiem jesiennych liści. Będą to: Sugayu onsen w prefekturze Aomori, Nyuto onsen w prefekturze Akita, Ōshuku onsen w prefekturze Iwate, Atsumi onsen w prefekturze Yamagata, Naruko onsen w prefekturze Miyagi i Tsuchiyu onsen w prefekturze Fukushima.

Ciesz się barwami jesieni w Tōhoku podczas kąpieli w gorących źródłach!

Japonia jest krajem o bogatej przyrodzie, w którym dwie trzecie powierzchni stanowią lasy. Jesienią, w całym kraju można zobaczyć czerwone liście klonu (momiji). Kiedy lato dobiega końca i stopniowo robi się coraz chłodniej, kąpiel w gorących źródłach staje się jeszcze bardziej przyjemna. Przedstawiamy wam miejsca, w których możecie się cieszyć jesiennymi krajobrazami i gorącymi źródłami z regionu Tōhoku, który jest jednym z najbardziej obfitujących w malowniczą naturę obszarów w Japonii.

1. Sugayu Onsen - Prefektura Aomori

Sugayu onsen zostało uznane za pierwszy narodowy kurort gorących źródeł w 1954 roku ze względu na jego wyjątkową skuteczność i obfitość gorącej wody termalnej. Hiba Senninburo to niezwykłe doświadczenie kąpieli termalnej dla kobiet i mężczyzn. Tylko tutaj można nacieszyć się tym wyjątkowym i ekskluzywnym przeżyciem. Są też wyznaczone godziny kąpieli tylko dla kobiet, jak również oddzielne szatnie dla kobiet i mężczyzn, więc osoby, które się o to martwią mogą czuć się swobodnie.

W otoczeniu gór Hakoda można nacieszyć się nie tylko gorącymi źródłami, ale również górskimi przebieżkami wśród liści klonu, a zimą szaleć na stokach narciarskich.

2. Nyuto Onsen - Prefektura Akita

Nyuto to słynna góra znajdująca się w Parku Narodowym Hachimantai w mieście Towada (prefektura Akita). U jej podnóża znajduje się siedem gorących źródeł, znanych pod wspólną nazwą Nyuto Onsenkyo. Każde z nich ma swoje własne źródło wody, dzięki czemu można podziwiać różnice między nimi. Cały teren porośnięty jest dziewiczym lasem bukowym, gdzie można cieszyć się pięknem przyrody.

3. Ōshuku Onsen - Prefektura Iwate

Ōshuku Onsen znajduje się około 50 minut jazdy autobusem od miasta Morioka w prefekturze Iwate. Jest to kurort z gorącymi źródłami o 450-letniej historii. Wokół chłodnego strumienia znajduje się prawie 20 pensjonatów, hoteli i prywatnych kwater, a także tętniące życiem sklepy i restauracje. Przyroda wokół tego miejsca również jest bogata. Można cieszyć się jesiennymi krajobrazami spacerując wzdłuż rzeki.

4. Atsumi Onsen - Prefektura Yamagata

 Atsumi Onsen otoczone jest zarówno morzem, jak i górami. Znajduje się tu około 10 pensjonatów, jak również osobne placówki z gorącymi źródłami do wspólnej kąpieli, łaźnie oraz fontanny wody pitnej, z których można skorzystać za 200 jenów (około 7 złotych). Można również wybrać się na rejs, połowić ryby w morzu lub też podziwiać wodospady podczas górskich wypraw. Miejsce można odwiedzić nie tylko jesienią, ale również latem.

5. Naruko Onsen - Prefektura Miyagi

 Przez kolorowe góry przepływa rzeka Ōya, którą przecina most Ōtani. Wąwóz Naruko w mieście Osaki to spektakularne miejsce, gdzie z mostu można podziwiać otaczające nas barwy jesieni. W okolicy znajduje się blisko 60 gorących źródeł. Każdy z pensjonatów z gorącymi źródłami jest unikalny, różnią się one również cenowo, więc dobrze jest znaleźć taki, który odpowiada naszym gustom. Oprócz kąpieli w źródłach jest tu wiele innych atrakcji turystycznych, takich jak Muzeum Lalek Kokeshi, czy też gejzery. Są także inne możliwości spędzenia wolnego czasu w zależności od pory roku, takie jak wspinaczka górska i jazda na nartach.

6. Tsuchiyu Onsen - Prefektura Fukushima

Tsuchiyu Onsen znajduje się w zachodniej części prefektury Fukushima. Znajduje się tu blisko 20 pensjonatów z gorącymi źródłami. W okolicy są też atrakcje turystyczne, takie jak kapliczki czy też łaźnie. Jeśli przejedziecie się kawałek dalej, znajdziecie wiele ciekawych miejsc dla rodzin z dziećmi, takich jak park safari lub farmy truskawek. Ciesząc się jesiennymi liśćmi, warto zanurzyć się w gorących źródłach i skosztować słynnych dań z bażanta lub konjacu.

Jesienne liście i gorące źródła wśród bogatej przyrody regionu Tōhoku

W Tōhoku jest wiele miejsc, gdzie można nacieszyć się kąpielą w źródłach, pięknem jesiennych liści i nie tylko. Dlaczego by więc nie przeżyć jesieni w Japonii na własnej skórze?

 

 

Autor: 
Ayu dla Matcha Japan tłum. Zuzanna Niemczyk
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.

Reklama