Najpiękniejsze plaże Albanii: Gdzie schować się przed światem?

Reklama

ndz., 07/04/2021 - 15:58 -- MagdalenaL

W ostatnich latach Albania stała się bardzo atrakcyjnym kierunkiem turystycznym dla obywateli Bośni i Hercegowiny, którzy coraz częściej spędzają lato na plażach Adriatyku i Morza Jońskiego.

Chociaż Albania jest wciąż nieodkrytym i niezbadanym krajem turystycznym, piaszczyste wybrzeża coraz częściej przyciągają turystów, zwłaszcza z Bałkanów.

Poniżej przedstawiamy 3 najpiękniejsze plaże w Albanii.

Ksamil


Zdjęcie: Shutterstock / Swedishnomad.com - Alex W

Ksamil to jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów nadmorskich, zarówno wśród turystów krajowych, jak i zagranicznych. Jeśli szukacie piaszczystych plaż, krystalicznie czystego morza, nietkniętej przyrody i pięknego krajobrazu, to plaża Ksamil jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Główną atrakcją są pobliskie wyspy. Plaża na stałym lądzie jest mała, ale czysta. W czasach komunizmu obszar ten był znany z produkcji oliwy z oliwek, cytryny i mandarynki.

Gjipe


Zdjęcie: Shutterstock / Landscape Nature Photo

Gjipe to plaża w strefie przejściowej Adriatyku i Morza Jońskiego. Obszar ten jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji na Riwierze Albańskiej. Niemniej jednak znajdujący się tutaj kanion jest ważnym obszarem przyrodniczym, ponieważ jest domem dla wielu endemicznych gatunków.

Bardzo trudno znaleźć dziewiczą plażę na Morzu Śródziemnym i Adriatyku, ale Gjipe to jedna z tych perełek. Ponieważ jest ukryta u podnóża kanionu, na plażę można dojść tylko na piechotę. Jest idealna dla miłośników przyrody i zapewnia jeden z najlepszych widoków na albańskie wybrzeże. Plaża składa się z drobnych kamyczków, morze jest krystalicznie czyste, a na plaży można wypożyczyć kajak lub nawet rozstawić namiot.

Borsh


Zdjęcie: Shutterstock / Landscape Nature Photo

Małe nadmorskie miasteczko skrywa największą plażę w Albanii, która ma siedem kilometrów długości. Obszar ten jest idealny dla miłośników długich spacerów i jest otoczony dużymi gajami oliwnymi i szczytami górskimi.

Czyste turkusowo-niebieskie morze jest idealne do pływania, a to miejsce jest również interesujące dla osób lubiących ciszę i spokój. Mimo swojej urody jest najmniej odwiedzanym w Albanii.

Autor: 
Dnevni avaz / tłum. Maciej Sidor

Reklama