Weekend w Barcelonie – co warto zobaczyć

Reklama

śr., 04/21/2021 - 14:12 -- MagdalenaL

Jak tylko skończy się pandemia, warto wybrać się na urlop. Miejscem godnym bliższego przyjrzenia się jest stolica Katalonii. Miasto obfite jest w różnorakie atrakcje, każdy znajdzie coś dla siebie.  

1. Większość turystów do Barcelony przyjeżdża tylko w jednym celu – zobaczyć mecz katalońskiego klubu czyli FC Barcelony. Nawet gdy nie jest się fanem piłki nożnej warto się tam wybrać, ponieważ sam widok 90 tys. ludzi gromadzących się na trybunach robi ogromne wrażenie. Gdy rozpoczyna się widowisko, a 90 tys. gardeł śpiewa hymn, człowiekowi odbiera mowę.

2. La Barceloneta czyli najsłynniejsza dzielnica z uwagi na plażę, która codziennie przyciąga tysiące turystów. Wzdłuż brzegu znajdują się liczne restauracje i bary serwujące owoce morza oraz inne tradycyjne potrawy.

3. Sagrada Familia czyli słynny kościół, znajdujący się w sercu Barcelony zaprojektowany przez Gaudiego. Kościół, który uzyskał tytuł bazyliki mniejszej nie został jeszcze ukończony, zakończenie budowy planowane jest na 2026 rok. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie, wywołujący skrajne emocje u miłośników sztuki.

4. Podążając śladami Gaudiego warto odwiedzić także Park Guell. Jest to ogród pełen kolorów, nieregularnych form, najróżniejszych kształtów oraz mozaikowego zdobienia. Park to plątanina ścieżek, które wiją się wśród śródziemnomorskiej roślinności oraz nietypowej architektury, jest miejscem pełnym magii. Został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co świadczy o jego wartości.

5. Innym arcydziełem Gaudiego jest Casa Milla, kamienica. Co ciekawe, elewacja nie posiada żadnych kątów prostych. Budowla ta wygląda jak falująca powierzchnia oceanu. Brak kątów prostych artysta wytłumaczył tym, że w dziele Boga – naturze, brak kątów prostych, a mimo to jest doskonała.

6. W niedalekiej odległości od Casa Milli znajduję się inna równie zdumiewająca kamienica – Casa Batllo. Za sprawą barwnej elewacji, która składa się z różnokolorowych płytek, budynek widać już z daleka. Odcienie płytek zmieniają się w zależności od nasłonecznienia. Klatka schodowa, która znajduję się we wnętrzu kamienicy przypomina kręgosłup dinozaura, balkony natomiast, podobne są do czaszek.

7. Warto poświęć chwilę czasu na odpoczynek wśród przyrody. Idealnie nada się do tego Parc de la Ciutadella – wielka oaza spokoju, w której można zapomnieć o tym, iż znajdujemy się w centrum miasta. Na środku parku znajduje się Łuk Triumfalny, stanowiący wejście na Wystawę Światową w 1888 roku.

8. Innym wartościowym obiektem jest Pałac Narodowy, który jest przybytkiem sztuki katalońskiej, gromadzącym zbiory od średniowiecza do współczesności. Neobarokowy budynek robi ogromne wrażenie już z zewnątrz. Na placu przed Pałacem Narodowym znajduje się Font Magica czyli Magiczna Fontanna. Oglądając wieczorny pokaz, ciężko zdecydować co jest bardziej zachwycające – muzyka czy widok. Utwory muzyczne w połączeniu z wodą i kolorowymi światłami tworzą prawdziwe dzieło sztuki.

Autor: 
Klaudia Koś
Zagłosowałeś na opcję 'down'.

Reklama