10 niezbędnych miejsc do odwiedzenia w Madrycie

Reklama

wt., 04/28/2020 - 12:58 -- koscielniakk

Ta lista miejsc do odwiedzenia w Madrycie pomoże Ci przygotować ucieczkę do jednego z tych miast, które trzeba podziwiać w dzień I w nocy.

W ciągu dnia możesz zgubić się na placach i ulicach najbardziej uroczych dzielnic, odwiedzić słynne muzea i pałace, zobaczyć zabytki, wejść do fantastycznych punktów widokowych, zrobić zakupy lub zrelaksować się spacerując po zielonych przestrzeniach i kiedy nadchodzi noc , nie możesz przestać robić tapas i pędów przez okolicę La Latina, Chueca, Malasaña lub zadaszone targi San Miguel i San Antón, aby skończyć w modnym miejscu do świtu i napić się dobrej gorącej czekolady z pałki.

Na podstawie tego, jak wiele razy podróżowaliśmy do Madrytu w celach rekreacyjnych i zawodowych, stworzyliśmy listę 10 najważniejszych miejsc do zobaczenia w Madrycie. Zacznijmy!

1.Ulica Gran Vía

Gran Vía to najsłynniejsza ulica Madrytu do odwiedzenia i niezbędny spacer dla wszystkich odwiedzających miasto. Jego budowa sięga początku XX wieku, w którym budowano duże budynki, takie jak Grassy, Telefónica lub Metropolis Building, jeden z naszych ulubionych w Madrycie.

Jest to ulica na którą nie można przestać patrzeć podczas spaceru.Ulica słynie również ze wspaniałych teatrów, które reprezentują jedne z najlepszych dzieł i musicali, takich jak Król Lew, Billy Elliot i Anastasia.

Co więcej, Gran Vía jest jednym z głównych centrów handlowych miasta, w którym znajdują się sklepy z odzieżą i obuwiem głównych marek krajowych i międzynarodowych.

Jeśli lubisz zakupy, a nie ma według Ciebie wystarczającej liczby sklepów na Gran Vía, możesz skręcić w Calle Fuencarral, mianowicie, w inną z najbardziej handlowych ulic Madrytu.

Dobrym rozwiązaniem, aby zobaczyć Gran Vía i całe centrum z najlepiej oświetlonymi budynkami, jest zarezerwowanie wieczorem wycieczki po Madrycie z przewodnikiem.

 

2. Plaza Mayor

Plaza Mayor, położona w samym sercu miasta, kilka minut spacerem od Puerta del Sol, jest kolejnym z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Madrycie.

Ten prostokątny plac o długości 129 metrów i szerokości 94 jest otoczony budynkami i znaczącymi miejscami, takimi jak Arco de Cuchilleros, Casa de la Panadería, najważniejszy budynek na Plaza Mayor i Statua Felipe III, prezent od Księcia Florencji.

Jedną z najlepszych rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Madrycie jest siedzenie na jednym z tarasów przy tapas z dobrym zimnym piwem lub zjedzenie tradycyjnej kanapki z kalmarem w popularnym barze La Campana.

Jeśli Twoja wizyta w Madrycie przypada w okresie świątecznym, nie możesz przegapić jarmarku bożonarodzeniowego, który odbywa się w tym miejscu w mieście, gdzie oprócz typowych straganów świątecznych można znaleźć żarty, które są tak charakterystyczne w tych dniach, w stolicy Hiszpanii .

Kolejna z rekomendacji i udział w tej wycieczce, która rozpoczyna się na tym placu o zmierzchu, duchowej wycieczce, w której odkryjesz zakątki z sekretami i ciemną stroną miasta, a także wiele miejsc do odwiedzenia w Madrycie.

 

3. Muzea Madrytu

Madryt jest jednym z europejskich miast o największej ofercie kulturalnej dzięki posiadaniu jednych z najważniejszych muzeów na świecie.

Do najlepszych muzeów w Madrycie należą:

 

Muzeum Prado: to ponad 200-letnie muzeum, które ma arcydzieła sztuki, takie jak Las Tres Gracias Rubensa, El Caballero de la Mano en el Pecho El Greco, La Maja Desnuda i El 3 de Mayo en Madrid de Goya, Ogród ziemskich rozkoszy El Bosco i arcydzieło Velázqueza, Las Meninas. Najlepszym sposobem na zwiedzenie muzeum jest zarezerwowanie wycieczki z przewodnikiem, który jest ekspertem od sztuki i historii, po to aby nie umknąć żadnemu szczegółowi. Z przewodnikiem również ominiesz długiej kolejki.

Jeśli nie chcesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem, zalecamy rezerwację biletu z wyprzedzeniem, aby uniknąć kolejek i wysokich cen biletów takich jak w kasie.

Godziny zwiedzania: od poniedziałku do soboty od 10 rano do 20 wieczorem oraz w niedziele i święta od 10 rano do 7 wieczorem.

Bezpłatny wstęp w ciągu ostatnich dwóch godzin.

Muzeum Reina Sofía: to muzeum jest najczęściej odwiedzane w mieście, z ponad 4 milionami odwiedzających rocznie.

Chociaż ma wspaniałe dzieła, między innymi takie jak Dali i Miró, jego klejnotem jest malarstwo Guernica Picassa, jedno z wielkich arcydzieł w historii malarstwa.

Aby zrozumieć ten obraz i inne w muzeum, radzimy zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem w języku hiszpańskim z ekspertem lub skorzystać z tej oferty, która obejmuje również wizytę w Prado. Jeśli chcesz odwiedzić muzeum samodzielnie, możesz zarezerwować bilet przez internet o jedno euro taniej niż w kasie.

Godziny zwiedzania: od poniedziałku do soboty od 10 rano do 9 wieczorem (zamknięte we wtorek) oraz w niedziele od 10 rano do 7 wieczorem. Wstęp wolny w ciągu ostatnich dwóch godzin oraz w niedziele od 13:30

Muzeum Thyssen-Bornemisza: ta pinotheque ma dzieła wielkich mistrzów, takich jak Picasso, Van Gogh, Rembrandt, Munch, i wiele innych, z których większość pochodzi ze starej prywatnej kolekcji rodziny Thyssen-Bornemisza, a inne wypożycza Carmen Cervera, wdowa po Baron Thyssen. Aby odwiedzić muzeum, możesz zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem z ekspertem artystycznym lub kupić bilet przez internet w tej samej cenie.

Godziny zwiedzania Thyssen-Bornemisza: od wtorku do niedzieli od 10 rano do 19 wieczorem. Wstęp jest bezpłatny w poniedziałek od 12:00 do 16:00.

 

4. El Retiro, jedno z miejsc do odwiedzenia w Madrycie

El Retiro, historyczny park położony w pobliżu centrum miasta, jest idealnym miejscem na oderwanie się od zgiełku miasta, uprawianie sportu, spacerowanie lub po prostu siedzenie na ławce i czytanie lub kontakt z naturą.

Chociaż można go odwiedzić o każdej porze dnia i tygodnia, zalecamy zrobienie tego w niedzielę, aby cieszyć się ożywioną atmosferą, w której nie zabraknie muzyków, różnych programów dla dzieci i dorosłych, a nawet wróżbitów, których zawsze możesz zapytać o swoją przyszłość.

Wewnątrz Retiro nie można pominąć wizyty w Crystal Palace i stawie, jednym z najsłynniejszych zdjęć parku, w którym, jeśli przyjadą Państwo wiosną lub latem, pory roku preferowane przez turystów odwiedzających Madryt i przy dobrej pogodzie, można wynająć łódź, aby cieszyć się otoczeniem.

Aby wyjść lub wejść do parku, zalecamy zrobienie tego przez Puerta de Alcalá, najsłynniejszą z pięciu starych bram królewskich, które dawały dostęp do miasta i innego niezbędnego miejsca do zobaczenia w Madrycie.

Niedaleko tych drzwi, idących ulicą Alcalá, znajduje się Fuente de Cibeles, jedna z najbardziej charakterystycznych dla Madrytu, obok Neptuno.

 

5. Dzielnice Madrytu

Spacer ulicami najbardziej urokliwych dzielnic, picie drinków na tarasach placów lub robienie zakupów w lokalnych sklepach, jest jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Madrycie.

Wśród naszych ulubionych dzielnic do odwiedzenia w Madrycie są:

 

Chueca: punkt odniesienia dla społeczności LGBT, jest to idealna okolica na zakupy w oryginalnych sklepach, cieszenie się sztuką w galeriach lub drinka na tarasach i tawernach wokół placów Pedro Zerolo i Chueca.

Malasaña: oddzielona od Calle Fuencarral od dzielnicy Chueca, w tej modnej dzielnicy panuje luzna atmosfera, w której można napić się drinka w modnych sklepach, aby wejść do jednego ze sklepów i księgarń. Najbardziej znane ulice i place to Calle Manuela Malasaña, Calle del Pez i Plaza del Dos de Mayo.

La Latina: Ta dzielnica ma świetną atmosferę, gdy zaczyna się ściemniać, a tawerny na Calle Cava Baja zapełniają się. Trasa przez okolicę powinna również obejmować Calle Cava Alta, Plaza de San Andrés, Plaza de la Puerta de los Moros, Plaza de la Cebada i Plaza de la Paja z pięknym ogrodem.

Las Letras: historyczna dzielnica, w której ulice mają znane nazwy, takie jak Cervantes lub Lope de Vega. Oprócz spacerów po tych dwóch ulicach warto wybrać się na długi spacer, aby znaleźć miejsca takie jak Plaza Jacinto Benavente, Calle de las Huertas, Plaza Santa Ana i przystanek na tapas w lokalnych tawernach

 
6. Pałac Królewski w Madrycie

Pałac Królewski lub Palacio de Oriente był oficjalną rezydencją królów Hiszpanii, dopóki nie przeprowadzili się do Palacio de la Zarzuela i innego z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Madrycie.

Ten ogromny pałac, największy w Europie Zachodniej, jest obecnie wykorzystywany do zwiedzania i jest zamknięty dla państwowych uroczystości i oficjalnych wydarzeń. Pałac otoczony jest ogrodami Campo del Moro i Sabatini, z których robione są wspaniałe zdjęcia z tego ostatniego z Pałacem Królewskim w tle.

Warto wejść do środka, aby zobaczyć królewskie apartamenty i pokoje, Królewską Aptekę i spektakularną Królewską Zbrojownię, jedną z najważniejszych na świecie.

Dobrym rozwiązaniem, aby nie przegapić niczego z pałacu i pominąć długie kolejki, które tworzą się w dostępie, jest zarezerwować tę wizytę z przewodnikiem w języku hiszpańskim lub tę ofertę, która obejmuje również wizytę z przewodnikiem w Muzeum Prado, innym z miejsc do odwiedzenia w Madrycie .

Jeśli wolisz odbyć wizytę we własnym zakresie, zalecamy rezerwację wstępu przez internet z wyprzedzeniem, dzięki czemu zaoszczędzisz czas.

Godziny zwiedzania: codziennie od 10:00 do 20:00 od kwietnia do września, w pozostałych miesiącach zwiedzanie kończy się o 18:00.

 

7. Puerta del Sol

Puerta del Sol, położona w samym sercu Madrytu, jest jednym z najbardziej znanych placów w Hiszpanii i jednym z najpiękniejszych miejsc do zobaczenia w Madrycie. Niektóre z głównych i najbardziej handlowych ulic Madrytu kończą się lub przechodzą przez ten plac, więc na pewno zobaczysz go kilka razy podczas wizyty w stolicy Hiszpanii.

Na tym placu, czynnym 24 godziny na dobę, znajduje się kilka interesujących miejsc, takich jak Statua Niedźwiedzia i Truskawkowe Drzewo, Zegar Poczty, to miejsce, które wszyscy kiedyś widzieliśmy w transmisji dzwonów końcowych roku, w którym miliony ludzi z Madrytu spotykają się tego dnia, aby świętować początek nowego roku, oraz „kilometr 0” Hiszpanii, znajdujący się przed ratuszem.

Kilka metrów od tego placu można wypić pyszną gorącą czekoladę z paluszkami na śniadanie w Chocolatería San Ginés, jednej z najbardziej historycznych w Madrycie.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie wizyty w tym niesamowitym mieście na prawo, znającym jego historię i ciekawostki, jest bezpłatna wycieczka po Madrycie z przewodnikiem po hiszpańsku!

Jeśli masz mało czasu, inną opcją jest zarezerwowanie autobusu turystycznego, który zatrzymuje się w głównych punktach zainteresowania i ma dla każdego zwiedzającego krótki komentarz w języku hiszpańskim.

 

8. Punkty widokowe Madrytu

Wśród miejsc do odwiedzenia w Madrycie nie można pominąć najlepszych punktów widokowych w mieście, które oprócz dobrych widoków są idealnym miejscem na drinka.

Tutaj zostawiamy Ci nasze ulubione:

Círculo de Bellas Artes: z dachu można zrobić jedno z typowych zdjęć Madrytu z budynkiem Metropolis i początkiem Gran Vía.

Hotel Riu Plaza España: najnowsza nowość w punktach widokowych, oferuje 360-stopniowe panoramiczne widoki całego Madrytu na dużych wysokościach i tam, gdzie można przejść przez szklany chodnik.

El Corte Inglés w Callao: z tego punktu widokowego uzyskasz najlepsze widoki na Gran Vía ze słynnym znakiem Schweppes i budynkiem Torre Madryt w tle.

Palacio de Cibeles: oferuje panoramiczne widoki na miasto, w którym można zobaczyć miejsca zaczynając od parku Retiro kończąc na drapaczu chmur.

 

9. Katedra Almudena

Uważana za najważniejszą budowlę religijną w Madrycie, katedra Almudena była pierwszą katedrą konsekrowaną poza Rzymem w 1993 r. przez papieża Jana Pawła II. Katedra znajduje się w historycznym centrum Madrytu, naprzeciwko Pałacu Królewskiego i jest poświęcona Dziewicy Maryi.

Warto wejść, aby zobaczyć jego wykwintne wnętrze, bardzo różniące się od reszty budynków sakralnych.

Możesz także podejść do kopuły katedry, która ma platformę, z której będziesz miał dobry widok na okolicę.Godziny zwiedzania: codziennie od 9:00 do 20:30

 

10. Świątynia Debod

Świątynia Debod, znajdująca się na zachodzie placu ,,Plaza de España’’, to kolejne wspaniałe miejsce do odwiedzenia w Madrycie. Ta starożytna egipska świątynia, licząca ponad 2200 lat, była darem z Egiptu dla Hiszpanii za pomoc, jaką w tym czasie uratowała Abu Simbel przed wodami Wielkiej Tamy Asuańskiej.

Świątynia Debod stała się pięknym miejscem, w którym można cieszyć się spokojem i relaksem, szczególnie późnym popołudniem, skąd można podziwiać niepowtarzalny zachód słońca, którego na pewno nie zapomnisz.

Kilka metrów od świątyni z tyłu znajduje się punkt widokowy na Casa de Campo, Pałac Królewski i Katedrę Almudena.

 

Autor: 
Tłum. Kuba Czarkowki

Reklama