Bajkowy szlak pielgrzymkowy Almtal

Reklama

czw., 07/21/2022 - 22:53 -- MagdalenaL

W 15 etapach, które dzięki połączeniu z siecią transportu publicznego można skrócić do tras trwających jeden, trzy lub osiem dni, pielgrzymi mogą prześledzić swoją drogę życiową z bajkami. „W ostatnich latach powstały w Górnej Austrii nowe szlaki pielgrzymkowe, niektóre z nich chcą obdarować pielgrzymów siłą i pewnością siebie, pisząc cytaty z Biblii. Dlaczego więc nie wybrać się na pielgrzymkę z bajkami”, opowiada inicjatorka bajkowego szlaku pielgrzymkowego Sabina Haslinger. Jest to certyfikowana przez miasto przewodniczka wycieczek i opowiadaczka bajek oraz towarzyszka pielgrzymek.

Szlak pielgrzymki

W przyjemnych codziennych etapach, które oferują czas na odpoczynek, zatrzymanie się i rozmyślanie, bajkowa pielgrzymka z Bad Wimsbach prowadzi wzdłuż Almfluss obok Vorchdorf do Pettenbach w kierunku gór. „Czasami, jak to w życiu, zdarzają się drogi okrężne i dlatego dalsza trasa nie prowadzi do jeziora, ale rozgałęzia się w Scharnstein przez góry do Steinbach/Ziehberg, a stamtąd prowadzi przez Ederbild i Krzyż Pokoju z powrotem do Alm, skąd przez Viechtwang i Mühldorf kontynuowana jest droga do Grünau”, mówi Haslinger.

Wędrujący mogą dotrzeć do jeziora Traunsee w Ebensee lub w pobliżu Gmunden, przeprawiając się przez Almsee, Hochpfad lub Grunangerl. Stąd dalsze etapy prowadzą wzdłuż Traunsee do Parku Naturalnego Attersee-Traunsee, a następnie od Gmuden wzdłuż Traun do Lambach i do punktu wyjścia do Bad Wimsbach.

Bajkowe wędrówki

Aktualnie ta nowa trasa pielgrzymkowa nie jest jeszcze oznakowana, ale opiera się na istniejących szlakach turystycznych i już teraz można ją znaleźć za pomocą wskazówek na stronie: https://sabinahaslinger.eu/ maerchenpilgerweg/ i utwrów w aplikacji Alpenvereins-Tours. Obok wielu praktycznych informacji na temat drogi są również dostępne bajki z impulsami i ćwiczeniami zarówno w formacie pdf jak i audio.

Autor: 
Tłumaczenie: Agata Wiechowska

Reklama