Betanzos - Odkryj, co warto zobaczyć

Reklama

wt., 11/26/2019 - 14:59 -- koscielniakk

Prowincja A Coruña składa się z wielu pięknych miejsc, które sprawiają, że jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych prowincji w Galicji, a jednym z nich jest miasto Betanzos, które oferuje wiele atrakcji by odwiedzić to miejsce.

Miasto Betanzos, charakteryzuje się łagodnym klimatem, pięknymi naturalnymi krajobrazami i wieloma atrakcjami, które warto zobaczyć i są to powody, dla których nie można pominąć tej miejscowości na liści miejsc wartych odwiedzenia.

Dlaczego warto odwiedzić Betanzos?

W przeszłości była uważana za jedną z siedmiu stolic Starego Królestwa Galicji, a bogactwo jej dziedzictwa sprawiło, że to urocze miasteczko przyciąga uwagę pod względem historyczno-artystycznym.

Oprócz interesującej spuścizny miasta Betanzos, warto wspomnieć o kulturze jego mieszkańców, zwyczajach, wykwintnej kuchni, imprezach odbywających się przez cały rok, a także lekkim i owocowym smaku lokalnych win, które sprawią, że każdy dzień będzie udany.

 

Interesujące zabytki

Betanzos, najbardziej znana jako stolica galicyjskiego gotyku, ma imponujące dziedzictwo historyczne, które pomimo czasu pozostaje bardzo dobrze zachowane, dając odwiedzającym możliwość podziwiania niezwykłych zabytków publicznych i religijnych.

W odniesieniu do architektury religijnej, w Betanzos znajduje się kościół Santiago, zbudowany w XI wieku i odnowiony w XIV wieku, a także kościoły Santa María del Azogue i San Francisco, oba z XIV wieku .

Można również wspomnieć o Sanktuarium Matki Bożej Remedios z XVI wieku oraz kościół i klasztor Santo Domingo, zbudowany w XVII wieku, na którego wieży wieszany jest słynny Balon Betanzos.

Wśród zabytków publicznych, jakie ma to miasto, wyróżnić można Pałac Bendaña z XV wieku, Pałac Lanzós z XVII wieku, Pałac Hrabiów Taboada z XIX wieku i Ratusz, XVIII wiek

 

Inne miejsca w Betanzos, które warto zobaczyć

Oprócz wspomnianych już zabytków i interesujących miejsc, w mieście Betanzos znajdują się dwa muzea, które warto odwiedzić.

Pierwszym z nich jest Muzeum Etnograficzne i Historyczne das Mariñas, znajdujące się w dawnym klasztorze Santo Domingo, a drugim - Muzeum Grafiki Współczesnej, które mieści się w siedzibie Fundacji CIEC, a znajdują się w nim prace znanych artystów, takich jak Luis Seoane czy Pablo Picasso.

Podobnie Betanzos ma jeden z najpiękniejszych parków i ogrodów w prowincji A Coruña, taki jak Parque do Pasatempo, piękny ogród, w którym można zobaczyć różne tereny zielone, stawy, podziemne jaskinie i posiada także plac zabaw dla najmłodszych.

 

Festiwale i wydarzenia w Betanzos

Miasto Betanzos jest również dobrze znane z różnych uroczystości, które się tam odbywają, między innymi z okazji świąt patronów San Roque, które odbywają się w dniach 14-25 sierpnia, podczas których wypuszczany jest słynny balon Betanzos.

Ważnym wydarzeniem jest także Święto Wielkiego Tygodnia i średniowieczne święto Feira Franca, które obchodzone jest w drugi weekend lipca na starym mieście.

Popularny festiwal wina, odbywa się w drugi weekend maja, wraz ze słynną imprezę Tortilli.

Autor: 
Tłum. Michał Kuszczyński
Źródło: 

espanaviajar.com

Reklama