Dlaczego warto pojechać do Buenos Aires, aby uczyć się tam hiszpańskiego?

Reklama

śr., 06/15/2022 - 21:47 -- MagdalenaL

Mówienie w drugim języku jest umiejętnością coraz częściej wymaganą zarówno w środowisku zawodowym, jak i osobistym, a hiszpański jest jednym z najczęściej studiowanych języków na świecie. W rzeczywistości 8% ludności świata posługuje się językiem hiszpańskim, a około 20 milionów osób obecnie uczy się tego języka.

W związku z tym zrozumiałe jest, że wiele osób decyduje się na naukę języka hiszpańskiego, aby uzyskać dostęp do nowych miejsc pracy oraz możliwości ekonomicznych i kulturowych w wielu najbardziej zaawansowanych i rozwiniętych krajach, takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja czy Stany Zjednoczone.

W dzisiejszych czasach nauka języków obcych się rozwinęła. Nie tylko można się uczyć przez Internet, ale istnieje też tak zwana „turystyka językowa”. Polega ona na podróżowaniu do obcego kraju w celu nauki używanego tam języka ojczystego. W przypadku języka hiszpańskiego najbardziej popularnymi krajami do podróżowania i nauki są kraje hiszpańskojęzyczne. Jednak od pewnego czasu Argentyna znajduje się na szczycie listy celów tego typu podróży.

Chociaż Hiszpania jest pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl, gdy ktoś myśli o nauce języka hiszpańskiego, coraz więcej osób decyduje się uczęszczać do szkoły języka hiszpańskiego w Buenos Aires, stolicy Argentyny.

Wielu obcokrajowców przyjeżdża do Argentyny, aby uczyć się języka w szkole w Buenos Aires. Argentyna jest najczęściej wybieranym w tym celu krajem w Ameryce Łacińskiej. Wynika to z faktu, że kraj ten ma ogromny potencjał, a od 2005 roku znajduje się w czołówce miejsc, w których można uczyć się języka hiszpańskiego.

Chociaż w Argentynie jest wiele prowincji, w których można uczyć się tego języka, miasto Buenos Aires jest najczęściej wybieranym miejscem przez studentów; 87 na 100 studentów decyduje się na wyjazd do stolicy kraju w celu nauki, a w tym artykule wyjaśnimy dlaczego.

Czynniki, dla których Buenos Aires jest idealnym miastem do nauki hiszpańskiego

Buenos Aires to ogromne i kosmopolityczne miasto, które oferuje niekończącą się zabawę i rozrywkę. Z mnóstwem zajęć do zrobienia, miejsc do odwiedzenia i ogromnym programem kulturalnym, Buenos Aires nie ma czego zazdrościć najbardziej znanym miastom na świecie.

Kiedy podróżujesz, aby uczyć się języka, łączysz pracę z przyjemnością. Przedstawimy Ci różne aspekty miasta, dzięki którym możesz w pełni cieszyć się nauką i bawić się jak nigdy dotąd. Oto kilka powodów, dla których nauka hiszpańskiego w Buenos Aires to świetny pomysł!

Wielki prestiż w dziedzinie edukacji

Jest to kraj, który ma wspaniałą historię w dziedzinie nauczania. Argentyna może poszczycić się edukacją o wielkim prestiżu międzynarodowym i znakomitymi referencjami w zakresie języka hiszpańskiego, takimi jak Julio Cortázar, Ernesto Sábato i Jorge Luis Borges.

W Buenos Aires można uzyskać dostęp do najwyższej jakości edukacji po bardzo przystępnej cenie, a nawet za darmo, na Uniwersytecie w Buenos Aires.

Kultura Buenos Aires

Miasto ma bardzo bogatą kulturę, która cechuje się niezwykłą różnorodnością kulturową. Zazwyczaj jest ono bardzo gościnne dla obcokrajowców.

Jednym z głównych aspektów, na które zwracają uwagę obcokrajowcy, jest życzliwość i gotowość do pomocy. Argentyńczycy są bardzo przyjaźni i otwarci; studiowanie w Buenos Aires pozwala obcokrajowcom natychmiast nawiązać nowe przyjaźnie i czuć się bardzo zadowolonym.

Ludzie w Argentynie są zazwyczaj gorący i kochający. To coś, co dla wielu jest zaskakujące. Często obcokrajowcy są trochę zdezorientowani, gdy kogoś poznają, ponieważ Argentyńczycy są przyzwyczajeni do witania się pocałunkiem.

Naturalna różnorodność

Studia w Buenos Aires pozwalają na podróżowanie po całym kraju, jeśli masz czas i pieniądze. W Argentynie każda prowincja ma inne środowisko naturalne i kulturowe; jeśli podróżujesz po kraju, zobaczysz jeden z największych wodospadów na świecie, lodowiec Perito Moreno, dżungle, pustynie, solniska, Andy itd. Lista jest nieskończona, bo kraj jest ogromny.

Jednak wystarczy odwiedzić tylko kilka miejsc, aby doświadczyć cudów, jakie kryje w sobie ten kraj Ameryki Południowej.

Typowe zwyczaje

Argentyńczycy są znani ze swojego fanatyzmu i pasji. Piłka nożna jest jednym z tych powodów, dla których Argentyńczycy są skłonni do przekraczania swoich możliwości. Przeżycie klasycznego meczu piłki nożnej na żywo z boiska to coś, czego nigdy nie zapomnisz.

„Asado” (grill) to kolejny punkt, który zazwyczaj doprowadza obcokrajowców do szału (w dobrym znaczeniu tego słowa). Argentyńskie mięso jest uznawane na całym świecie za jedno z najlepszych, a Argentyńczycy są znani z robienia najlepszych grillów.

Tango jest jedną ze sztuk, które przyciągają najwięcej turystów. Studiując w Buenos Aires, będziesz mógł uczestniczyć w tysiącach najlepszych pokazów tanga. Możesz również udać się do różnych miejsc, aby zatańczyć tango lub nauczyć się je tańczyć.

Wyśmienita kuchnia

Kuchnia argentyńska jest jedną z najbardziej cenionych i znanych na świecie, podobnie jak włoska czy chińska. Dzieje się tak dlatego, że jest bardzo bogata i różnorodna.

Wyróżnia się tym, że jest bogata w białko, a większość potraw zawiera mięso i pieczenie, głównie wołowe. Grillowane mięso jest głównym bastionem argentyńskiego jedzenia, do tego stopnia, że jest to tradycja. W rzeczywistości Argentyna jest jednym z najlepszych producentów wołowiny na świecie.

Najbardziej typowe potrawy argentyńskie to pieczeń, locro, choripan, empanadas, pizza argentyńska, milanesa, chipas, provoleta i zwijane matambre.

Jednak to, co sprawi, że zakochasz się w argentyńskiej kuchni, to jej słodkie przysmaki (niektóre z nich są unikalne na skalę światową), takie jak alfajores, dulce de leche, ciasta i flan.

Oczywiście, nie można nie wspomnieć o „mate”. Mate to napój typowy dla kultury argentyńskiej. Jest to zioło zmieszane w pojemniku z gorącą wodą, które pije się przez słomkę. Mate pije się w grupach ludzi, którzy spędzają miło czas na rozmowach i zabawie. Jest to rodzaj rytuału, który odbywa się w całym kraju.

Autor: 
Autor: Santa Cruz Sentinel / Tłumaczenie: Klaudia Bredlak

Reklama