"Jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic Europy”

Reklama

śr., 01/09/2019 - 19:49 -- koscielniakk

Serbia, według amerykańskiego magazynu "Forbes", należy do 18 najlepszych destynacji turystycznych na świecie. To kraj, który w tym roku po prostu trzeba odwiedzić.

 

"Serbia to jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic Europy. To miejsce z niewiarygodnie zaraźliwą energią”, pisze „Forbes” w komentarzu do listy "18 najlepszych destynacji turystycznych 2019 roku".

"W gęsto zaludnionym Belgradzie, o każdej porze dnia i nocy coś się dzieje, ulice pełne są fantastycznych restauracji, kawiarenek, barów i klubów", pisze amerykański magazyn.

"Przyjaźnie nastawieni mieszkańcy lubią życie towarzyskie. Ludzie w różnym wieku bawią się i piją rakiję (narodowy trunek serbski). Restauracje oferują tradycyjne i międzynarodowe dania", pisze travel- blogerka Ašdgik Melkonijan, która wszystkim gorąco poleca pitę, kebab i "sznycel Karađorđevicia".

 Życie nocne w Belgradzie jest wyjątkowe. Na tratwach `pływających po klubach i barach` nad brzegiem Dunaju, imprezy trwają do wczesnych godzin porannych.

Pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych destynacji 2019 roku przypadło San Antonio w USA, drugie –meksykańskiemu Pueblo, a trzecie Hawajom. Co ciekawe, na szóstym miejscu listy „Forbesa” znalazł się Półwysep Bałkański, a najciekawszym punktem na turystycznej mapie Bałkanów okazał się Herceg Novi (w Czarnogórze, od tłum.).

 

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama