Najważniejsze powody by odwiedzić Kanadę

Reklama

śr., 10/03/2018 - 12:26 -- koscielniakk
 1. Kanada: cuda natury i kosmopolityczne miasta.

Przestrzeń naturalnego piękna Kanady, począwszy od gór i lodowców, aż do odosobnionych jezior i lasów jest niespotykana na skalę światową. Ale urok Kanady to nie tylko wyjątkowy plener. Kosmopolityczne miasta Kanady są czyste, bezpieczne, przyjazne i wielokulturowe. Tak naprawdę, Kanada jest nieustannie chwalona za bycie najlepszym na świecie krajem do życia. Jakiekolwiek są twoje zainteresowania, spływy pontonowe czy teatr, Kanada cię nie zawiedzie.

 1. Spektakularne miasta.

Kanada ma wiele nowoczesnych, wielokulturowych miast, a każde z nich ma swoją własną, odrębną tożsamość. Toronto, Montreal i Vancouver to te najbardziej znane, ale jest jeszcze wiele innych miast, które podkreślają różne cechy Kanady, takie jak: kulturę żeglarską, górski krajobraz, historię Francji lub rdzenną ludność. Każde miasto zachwyca swoją wyjątkowością.

Dodatkowo, kanadyjskie miasta są zasadniczo mniejsze niż ich największe odpowiedniki w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu można łatwo się po nich poruszać. Kanadyjczycy, nawet w dużych miastach, wydają się być przyjaźni dla nieznajomych, a poziom przestępczości jest dosyć niski.

Choć wydaje się to mało prawdopodobne byś zdołał odwiedzić je wszystkie naraz podczas jednej wycieczki, następujące miasta są najbardziej popularne wśród turystów odwiedzających Kanadę:

 

 • Vancouver, British Columbia, przez wiele lat stało się popularnym miejscem w Kanadzie ze względu na liczbę osób chcących tam mieszkać. Nic w tym dziwnego, że miasto położone nad wodą oraz w pobliżu łańcucha górskiego jest niczym eksportowa pocztówka. Co więcej, w kraju gdzie zimy potrafią być naprawdę srogie, Vancouver może poszczycić się umiarkowanym klimatem charakteryzującym się małą ilością śniegu i całkiem wczesną wiosną. Minusem są sporej ilości opady oraz niska dostępność mieszkań pomimo wysokich cen.

 • Calgary, Alberta, jest prawdopodobnie najbardziej znane z corocznego festiwalu rodeo Calgary Stampede, które każdego lipca ściąga do miasta ponad milion ludzi. Calgary jest także naturalną bramą do Gór Skalistych.

 • Niagara Falls, Ontario, to praktycznie dom dla osławionego Wodospadu Podkowa (org. Horseshoe Falls), największego wodospadu w Ameryce Północnej i prawdopodobnie najbardziej znanego wodospadu na świecie. Samo miasto żyje z turystyki, ale w okolicy znajdziecie o wiele bardziej urocze miejsca.

 • Toronto, Ontario, to największe i najbardziej zuchwałe miasto w Kanadzie, często błędnie uznawane za stolicę kraju. Blisko 6 milionów mieszkańców metropolii to przede wszystkim prawdziwa mozaika złożona z Anglików, Chińczyków, Hindusów, Irlandczyków, Szkotów, Włochów oraz ludzi o jeszcze innym pochodzeniu etnicznym. Wibrujące i wielowarstwowe Toronto jest uznawane za jedno z najbardziej wielokulturowych miast na świecie.

 

 

 • Ottawa, Ontario, to stolica kraju oraz siedziba administracji rządu centralnego. Miasto jest miejscem przyjaznym kulturze.

 • Montreal, Quebec, drugie co do wielkości miasto Kanady, jednak prawdopodobnie kulturowa stolica kraju ze względu na sporą ilość muzeów i festiwali. Można wyczuć jego europejskość, ale także i liberalny charakter. Większość starego miasta jest bardzo dobrze zachowana i jest główną atrakcją turystyczną.

 • Miasto Québec (org. Quebec City), Quebec, to fascynujące miasto ze względu na swoje położenie, architekturę i historyczne zabytki. Język francuski jest tu nawet bardziej powszechny niż w Montrealu, niemniej większość ludzi, z którymi się spotkasz mówi swobodnie po angielsku.

 • Halifax, Nowa Szkocja, reprezentuje wszystko to, co jest wspaniałe w Maritimes (trzy prowincje we wschodniej Kanadzie - Nowy Brunszwik, Nowa Szkocja, Wyspa Księcia Edwarda, które graniczą z Oceanem Atlantyckim). Halifax to miejsce przyjazne, praktyczne, zabawne, przystępne i malownicze.

 • Victoria, British Columbia, ma bogatą, związaną z Anglią historię sięgającą nawet 1840 roku, kiedy to zostało założone jako port handlowy, ale jest także kolebką dla społeczności plemion rdzennych.

 

 1. Cuda natury.

Tylko kilka krajów może się poszczycić taką ilością i rodzajem cudów natury jaką ma Kanada. Mając linię brzegową dłuższą niż jakikolwiek inny kraj na świecie, łańcuchy górskie, jeziora, lasy, tereny pokryte lodem, a nawet niewielkie fragmenty pustyń, Kanada na różnorodny krajobraz pełen niespodzianek.

Jedne z najbardziej spektakularnych, a zarazem najbardziej popularnych naturalnych kanadyjskich atrakcji to: Kanadyjski Park Narodowy Gór Skalistych, Prowincjonalny Park Dinozaurów, Park Narodowy Nahanni, Szlak Cabot’a, wodospad Niagara oraz dziesiątki magicznych szlaków.

 

 1. Przystępność.

Kanada to bardzo przystępny wakacyjny wybór. Z historycznego punktu widzenia, kanadyjski dolar jest troszkę mniej warty niż jego amerykański odpowiednik, tak więc ceny w Kanadzie wydają się być rozsądne dla turystów.

 

 1. Zajęcia na świeżym powietrzu.

Jednym z najlepszych powodów do odwiedzenia Kanady to skorzystanie ze wspaniałej przestrzeni na świeżym powietrzu, której w tym kraju jest pod dostatkiem. Kanada to drugi co do wielkości kraj na świecie, ale jego zaludnienie jest stosunkowo małe. Dla przykładu, na niewiele mniejszej powierzchni Stany Zjednoczone mają dziewięć razy więcej mieszkańców niż Kanada. Kanada posiada rozległe niezamieszkane tereny, które dają Kanadyjczykom i turystom wiele możliwości do wędrówek. Najbardziej popularnymi sposobami spędzania czasu na świeżym powietrzu są: biwakowanie, narciarstwo i snowboard, gra w golfa, wędkarstwo, kolarstwo górskie, wspinaczka oraz kajakarstwo.

 

 1. Wydarzenia i festiwale.

Kanadyjczycy wiedzą jak organizować imprezy. By doświadczyć na własnej skórze gościnności Kanadyjczyków, wybierz się na jeden z poniższych festiwali:

- Święto światła (org. Celebration of Light),

- Calgary Stampede (festiwal i pokaz rodeo),

- Festiwal Muzyki Ludowej w Edmonton (Edmonton Folk Music Festival),

- Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto (Toronto International Film Festival),

- Kanadyjski Festiwal Tulipanów (org. Canadian Tulip Festival),

- Zimowy Karnawał w Quebecu (org. Quebec Winter Carnival),

- Międzynarodowy Festiwal Kolorów Celtyckich w Nowej Szkocji (org. Celtic Colours International Festival),

 1. Całoroczny urok.

Większość Kanadyjczyków wybiera się do cieplejszych klimatów zimą, ale podczas gdy oni opuszczają kraj, jest on jednocześnie zalewany narciarzami i entuzjastami zimy z całego świata. Kanada jest „północnym” miejscem przeznaczenia, bardzo popularnym wśród turystów, ale nie sprowadza się to tylko to igloo i pokrywy śnieżnej. Wiosna, lato i jesień mają swoje własne uroki i wzbogacają ogólną atrakcyjność Kanady.

Ponieważ Kanada jest tak duża, a jej klimat będąc mocno zróżnicowany, umożliwia sporą liczbę aktywności przez cały rok.

Przykładowo, zachodnia Kanada włącznie z Vancouver ma relatywnie umiarkowany klimat z małą ilością śniegu i wczesną wiosnę. Montreal zaś doświadcza długich, chłodnych zim ze sporymi opadami śniegu. W Kanadzie zdecydowanie opłaca się być świadomym warunków pogodowych twojego miejsca przeznaczenia.

 

 1. Francuskie dziedzictwo Kanady.

Francuska kultura pozostaje widoczną częścią Kanady, zwłaszcza w Quebecu, ale także w Ontario i w prowincjach Maritime. Oficjalnie Kanada jest krajem dwujęzycznym, ale niekoniecznie każdy turysta musi znać francuski. Założony przez Francuzów na początku lat 1660 Quebec, to miejsce gdzie turyści mogą odwiedzić Montreal i stolicę prowincji miasto Quebec. Quebec jest wyraźnie europejski, a jego bogata historia i wspaniałe dziedzictwo czynią go atrakcyjnym dla turystów.

 

 1. Przyjazność rodzinie.

Dosyć swobodne i otwarte nastawienie Kanady i ogromna różnorodność zajęć i wydarzeń na świeżym powietrzu czynią ją fantastycznym miejscem do podróży rodzin z dziećmi. Od pieszych wycieczek i narciarstwa do odwiedzenia chociażby Zimowego Karnawału w Quebecu wakacje z dziećmi w Kanadzie mogą być dobrą zabawą dla całej rodziny.

 

 1. Różnorodność.

Różnorodność kultur, klimatu i krajobrazów czynią Kanadę miejscem, które przypasuje każdemu turyście. Jest to kraj imigrantów, który dodatkowo prowadzi politykę promującą różnorodność. W ten sposób, miejskie centra charakteryzują się szeregiem etnicznych dzielnic, sklepów i restauracji.

Autor: 
Michał Kuczborski
Źródło: 

tripsavvy.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama