Noia - Odkryj, co warto zobaczyć

Reklama

wt., 11/26/2019 - 15:11 -- Anonim (niezweryfikowany)

W prowincji A Coruña znajduje się wiele miejsc o wielkim uroku i atrakcjach turystycznych, w których warto się zgubić, a jednym z najbardziej uderzających jest miasto Noia, miejsce z pięknymi krajobrazami i wielkim bogactwem miejskim. Można je uznać za jedną z najpiękniejszych wiosek w A Coruña, a może nawet w całej Galicji.

Dlaczego warto odwiedzić Noia?

Ze swojego naturalnego środowiska wyróżnić można spokojne plaże i piękne zatoczki, które zwykle przyciągają setki turystów, którzy pragną rozkoszować się pięknem plaż, szczególnie w sezonie letnim.

Oprócz fascynujących miejsc, z uwagi na swoje niezrównane położenie, miasto Noia ma niezwykłe dziedzictwo historyczno-kulturowe, w którym znajduje się wiele zabytków o dużej wartości, z których wszystkie warto zobaczyć.

Ale to nie wszystko. W Noia odbywają się często różnego rodzaju uroczystości i wydarzenia kulturalne, które sprawiają, że to miejsce jest jeszcze bardziej uderzające o każdej porze roku, nie zapominając o typowych potrawach kuchni galicyjskiej, które pozostawiają dobry smak w ustach.

Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić Noię, miasto w prowincji A Coruña, które ma tak wiele do odkrycia, że można się o tym przekonać tylko wtedy, gdy zobaczy się to na własne oczy.

 

Interesujące zabytki

Noia jest jednym z najbardziej atrakcyjnych i sugestywnych miast w prowincji A Coruña, dzięki zabytkom zdobiącym jego ulice, które każdy odwiedzający powinien odwiedzić.

Ze względu na swoje dziedzictwo budowlane interesującymi miejscami są gotycko-rzymski kościół Santa María a Nova, zbudowany w XIV wieku, kościół San Martiño, gotyckiego stylu marynarskiego wybudowany w XV wieku, oraz renesansowy kościół San Francisco, który pochodzi z XVI wieku.

Uderzające są także pozostałości twierdzy Tapal i średniowieczne mury, które znajdują się w górnej części miasta, a także ratusz.

 

Inne miejsca w Noii, które warto zobaczyć

Oprócz zabytków w Noii znajdują się również inne miejsca, które warto poznać, takie jak el Museo de do Mar de Noia, w którym można poznać wiele ciekawostek dotyczących życia na morzu, i Plaza de O Tapal, na której to obchodzone są niektóre z najważniejszych uroczystości w mieście.

Nie można zapomnieć, że miasto ma również imponujące dziedzictwo naturalne, które częścią jest wiszący most nad rzeką Tambre, miejsce spotkań miłośników turystyki pieszej, a także pięknych plaż, takich jak Testal, piaszczysta plaża o powierzchni 1 km długości.

Ponadto wspomnieć można plażę Boa, skąpaną w delikatnych wodach z piękną promenadą, plażę Taramanacos, która jest podzielona na kilka zatoczek, oraz plażę Boa Pequena, niewielką piaszczystą plażę, która znajduje się tuż obok plaży Boa.

 

Festiwale i wydarzenia w Noia

Miasto Noia przez cały rok obchodzi wiele uroczystości, w tym wyścigi jokejów w San Marcos, które rozpoczynają się 25 kwietnia, oraz uroczystości związane z zarządzaniem w San Bartolomé, które odbywają się od 24 sierpnia z koncertami.

Inne ważne uroczystości to procesja Matki Bożej Carmen, patronki żeglarzy, obchodzona 16 lipca oraz uroczystości w Obre, które odbywają się od 18 lipca.

Podobnie średniowieczne targi, które odbywają się w trzeci weekend lipca, z galicyjskimi stoiskami z rzemiosłem i gastronomią, wystawami, muzyką oraz turniejami.

Bez wątpienia miasto Noia jest jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w prowincji A Coruña, więc nie można przegapić podróży po tej części prowincji galicyjskiej.

 

Autor: 
Tłum. Michał Kuszczyński
Źródło: 

espanaviajar.com

Reklama