Oto najbardziej ryzykowne destynacje, które prawdopodobnie masz na liście odwiedzenia

Reklama

czw., 06/21/2018 - 13:00 -- koscielniakk

Nowe badania przeprowadzone przez Endsleigh Insurance Services ujawniły najbardziej ryzykowne cele wypraw wakacyjnych.

Plaża Wolności w Tajlandii

Podano najbardziej ryzykowne miejsca podróży wakacyjnych, istnieją szanse, że byliście już państwo w każdym z nich.

Nowe badania Endsleigh Insurance Services ujawniły 10 najbardziej ryzykownych dla urlopowiczów destynacji na świece, analizując rok 2017 i biorąc pod uwagę liczbę roszczeń wnoszonych z tytułu ubezpieczeń turystycznych.

Listę otwiera popularna Tajlandia słynąca z idyllicznych plaż, niesamowitych świątyń ekskluzywnego jedzenia.

Można tam przeżyć mnóstwo przygód pośród zapierających dech w piersiach krajobrazów, ale to oznacza jednocześnie wiele sposobności do wypadku.

De facto, 23% roszczeń z tytułu ubezpieczeń w podróży w 2017 roku dotyczyło Tajlandii.

Jednakże, warto zauważyć, iż nie oznacza to, że ten kraj jest niebezpieczny i nie należy go odwiedzać – Biuro Spraw Zagranicznych oraz Wspólnoty [FCO - brytyjski odpowiednik naszego MSZ-u] nie odradza podróży do tego zakątka Azji, powinno się jednak zdobyć informację przed rozpoczęciem eksploracji i upewnić się, czy wykupiono ubezpieczenie na wszelką formę wypadku.

Julia Alpan, menedżer działu marketingu w Endsleigh powiedziała: „Tajlandia jest popularnym celem wśród urlopowiczów i turystów podróżujących samodzielnie, więc nie należy się dziwić, iż podano ją jako najniebezpieczniejszą lokację świecie.

Podróżowanie po obcym kraju jest fascynujące, ale może pojawić się związane z tym ryzyko, szczególnie, jeśli nie jest się obeznanym z danym miejscem.

„Zapewnienie bezpieczeństwa jest tak samo ważne, jak zebranie informacji przed podróżą w celu wyboru właściwego ubezpieczenia turystycznego.

Państwa firma ubezpieczeniowa może podać wszystkie szczegóły odnośnie tego, co będzie i czego nie będzie pokrywać Państwa polisa, tak więc proszę się upewnić, czy

znają Państwo wszystkie warunki przed wyjazdem.”

 

 

 

Także inne popularne destynacje znalazły się na liście łącznie z USA, Hiszpanią, Niemcami oraz Francją.

Oczywiście, warto zauważyć, że to są faworyci firmy [ubezpieczeniowej – przyp. tl.], gdyż kraje te odwiedzają goście z całego świata - stąd też sama liczba turystów zwiększa prawdopodobieństwo wnoszonych roszczeń.

Oprócz tego, badanie ujawniło, że zdobycie ubezpieczenia na czas podróży jest dobrym posunięciem finansowym – 71% roszczeń wysuniętych w zeszłym roku dotyczyło wydatków na leczenie ze średnią kosztów £1.319 z tytułu jednej skargi.

Należy się także upewnić, czy wiemy, co pokrywa polisa, gdyż według badań, 25% osób między 15. a 24. rokiem życia sądzi niewłaściwie, że rząd Zjednoczonego Królestwa pokryje ich wydatki medyczne zagranicą, a 48% nie martwi się tym
w ogóle podczas podróży.

 

10 najbardziej ryzykownych destynacji:

1. Tajlandia

2. Chile

3. USA

4. Hiszpania

5. Niemcy

6. Nepal

7. Peru

8. Francja

9. Bahamy

10. Brazylia

Należy zawsze przed wyjazdem na wakacje sprawdzić porady FCO [bryt. MSZ – przyp. tł.] dotyczące wybranej destynacji i skontaktować się z biurem podróży lub towarzystwem ubezpieczeniowym, jeśli istnieją jakieś obawy.

Autor: 
Dominik Nowicki
Źródło: 

Mirror

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama