Traunsee: najlepszy hotel w Górnej Austrii

Reklama

czw., 07/21/2022 - 22:56 -- MagdalenaL

Tylko 45 minut jazdy autem od naszego domu w Linzu w Górnej Austrii Salzkammergut jest jedno z najpiękniejszych miejsc do zabawy i wypoczynku. Hotel „Traunsee” jest prowadzony od trzech generacji przez rodzinę Groeller i jest wyjątkowyą kryjówką z pięknym położeniem dokładnie nad Traunsee. Ma 39 pokoi i apartamentów, które udostępniają balkon z widokiem na jezioro.

Aby wypocząć, nie trzeba wędrować, lecz przejść tylko kilka kroków do hotelowej restauracji. W nagradzanej wielokrotnie restauracji Bootshaus szef kuchni Lukas Nagl ze swoim zespołem robi wyrafinowane dania, w których łączy tradycję regionu i najlepsze produkty rodzimych ekologicznych rolników.

Okazały krajobraz natury z jeziorem i Traunstein służą hotelowi Traunsee za przepiękne kulisy

Niecodzienne położenie zostało uwzględnione również w kwestiach pokoi. Każdy pokój ma widok na jezioro i własny taras. 7 pokoi w hotelu dysponuje własnym wyjściem nad jezioro.

Spędzamy nasz pobyt w apartamencie jak w niesamowitym śnie na jawie. Apartament jest bardzo przestrzenny i w nowoczesnym stylu, łazienka jest otwarta i zintegrowana z pokojem. Duże okna zapewniają wiele światła. Powiązane z naturą zielone i brązowe kolory tworzą przytulną atmosferę. Punkt kulminacyjny to łóżko sprężynowe na środku pokoju z niezakłóconym widokiem na jezioro. W ofercie znajdują się też pokoje typu Panorama Suite, Traunsee Suite, Salzkammergut Suite, Mini See Suites z dostępem do jeziora, Mini Suites oraz pokoje jednoosobowe. Ceny pokoi różnią się w zależności od sezonu, ale jest też wiele ciekawych pakietów, które obejmują nocleg i kolację w restauracji Boothaus.

Przyjemność spotyka radość z życia

Miłośnicy dobrej kuchni przychodzą do restauracji Boothaus pod przewodnictwem Lukasa Nagla. Tutaj goście hotelowi rozkoszują się beztrosko najlepszą z naszego punktu widzenia kuchnią Górnej Austrii w fantastycznej atmosferze z jeziorem u stóp. Boothaus wyróżnia się wysoką jakością i rezygnacją z rupieci. Pod skrzydłami bardzo sympatycznego zespołu w kuchni i obsłudze można spędzić miły wieczór w wyśmienitej restauracji. Szef kuchni stawia na regionalne produkty, które pochodzą z gór, łąk i jeziora. Wynikiem tego są proste dania, które smakują bardzo wyrafinowanie.

Lukas Nagl jest również liderem w gospodzie Poststube 1327, która znajduje się kilka kroków od hotelu, w której szef kuchni Stefan Griessler przygotowuje klasyczne dania kuchni austriackiej w miłej atmosferze.

Beauty & Wellness

Spa nad jeziorem oferuje duży słoneczny taras z leżakami nad jeziorem i widokiem na Traunstein. Obejmuje kilka saun, w tym jedną z panoramicznym widokiem na jezioro, marmurową łaźnię parową, prysznice oraz strefę relaksu z łóżkami wodnymi. W ofercie są również zabiegi kosmetyczne i masaże.

Autor: 
Autor: Travelblog Mr + Mrs Porter / Tłumaczenie: Agata Wiechowska

Reklama