Weekendowy cel podróży: złota Praga i jej zabytki

Reklama

wt., 12/15/2020 - 10:16 -- MagdalenaL

Koniecznie odwiedź wieżę zegarową Orloj. Lato dawno się skończyło. Pomimo ograniczeń spowodowanych pandemią, każdy ma ochotę wyjechać na wycieczkę nad morze, podróżować po Bułgarii i całym świecie, aby zobaczyć coś innego. Od 15 czerwca obywatele Zielonej Strefy wjeżdżający do Czech nie muszą wykazywać negatywnego testu ani poddawać się kwarantannie, możemy spakować bagaże i wyjechać na weekend do Złotej Pragi.

Jeśli słyszałeś pozytywne recenzje o mieście dobrego piwa, czas je odwiedzić. Ale przedtem dowiedz się o stolicy Czech i zrób listę miejsc, które warto odwiedzić. Dziś w dziale z biurem podróży "Posoka" podamy Wam pomysły, które warto zobaczyć:

1. Most Karola
Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Pradze. Most o długości 621 metrów i szerokości 10 metrów jest zwiedzany o każdej porze roku. Łączy dwie centralne części miasta, ma pełno małych straganów oferujących różnorodne pamiątki i ręcznie robione przedmioty. Spacerując po nim i obserwując Wełtawę, nic dziwnego, jeśli gubisz się w tłumie.
Most Karola został zbudowany w XV wieku. Jest w stylu gotyckim i ma wiele posągów świętych. Na każdym końcu wznosi się wieża.

 

2. Zamek Praski
Kolejne popularne miejsce w Złotej Pradze, wyróżniające się architekturą. Według Księgi Rekordów Guinnessa jest to największy kompleks pałacowy na świecie. Co ciekawe, na początku był to tylko niewielki drewniany budynek, ale z biegiem lat jego powierzchnia wzrosła i dziś jest to zespół budynków wzniesionych w X i XX wieku na zlecenie cesarzowej Marii Teresy.

Aby wszystko zobaczyć i zrobić pamiątkowe zdjęcia, z pewnością będziesz potrzebować co najmniej 2 godzin i więcej. Warto odwiedzić rezydencję królów czeskich lub pałac prezydencki, ogromną katedrę św. Wita (budowaną od sześciu wieków), a także kilka innych kościołów i budynków rządowych w stylu barokowym i gotyckim. Zwróć uwagę na piękne i doskonale utrzymane ogrody, a także wspaniały widok, który otwiera się przy wyjściu z zamku.

Autor: 
Иванка Гъркова, Tłum. Martyna Kujawa
Zagłosowałeś na opcję 'down'.

Reklama