Wioska Muminków – Laponia

Reklama

wt., 11/24/2020 - 20:09 -- MagdalenaL

Laponia to kraina na północy Europy, której teren obejmuje Norwegię, Finlandię, Szwecję i Rosję. Cały region stanowi ogromną atrakcję turystyczną, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy podróżnicy wybierają się w te strony w celu podziwiania zjawiska zorzy polarnej i uprawianiu sportów zimowych. Okazuje się, że Laponia ma w sobie jeszcze więcej atrakcji. Jedną z nich jest Wioska Muminków zlokalizowana na wyspie Kailo.

Laponia to po prostu zachwycająca kraina lodu. Nic dziwnego, że w najzimniejszych miesiącach roku nadal wielu turystów decyduje się podróż w te rejony. Są to poszukiwacze magii zimy, reniferów, psich zaprzęgów, zorzy polarnej, miłośnicy zimowych klimatów, ale także fani słynnej bajki o Muminkach. To właśnie w Laponii znajduje się wioska Muminków.

Podróżnicy chętni na powrót do dzieciństwa i odwiedziny wioski Muminków powinni wyruszyć do Finlandii. Zachodnie wybrzeże tego kraju to archipelag 20 tysięcy wysp, a na jednej z nich na turystów czeka ta wyjątkowa atrakcja. Wyspa Kailo zaprasza wszystkich fanów Muminków.

Park rozrywki nazwany Świat Muminków został założony w 1993 roku. Zlokalizowany jest w pobliżu miasta Naantali. Wioska została idealnie odwzorowana – przebywając w niej, turyści mogą poczuć się jak w bajce z czasów dzieciństwa. Zobaczyć tu można domy i różne obiekty, które zostały zbudowane na podstawie książek o Muminkach, napisanych przez Tove Jansson. Na podróżników czeka masa atrakcji, a także bliskie spotkanie z bohaterami bajki.

Warto zaznaczyć, że Dolina Muminków otwarta jest tylko dwa razy w roku przez dwa tygodnie. Nie brakuje tam turystów, a panująca atmosfera jest bardzo żywa i wesoła. Wtedy otwierają się wszystkie obiekty w wiosce, na drodze spotykamy postacie z bajki, a także możemy zobaczyć domek Muminków od środka. Daty otwarcia parku na dany rok są umieszczone na oficjalnej stronie Świata Muminków.

Wizyta w wiosce Muminków to doskonała opcja dla osób podróżujących po Finlandii. Odwzorowane obiekty z bajki ucieszą nie tylko dzieci, ale także dorosłych, którzy przed laty z wypiekami na twarzy obserwowali życie Muminków w bajkach i książkach.

 

Autor: 
Natalia Szafraniec
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.

Reklama