„Wybrzeże?”: Nie, to jedna z najpiękniejszych plaż w Serbii

Reklama

śr., 08/17/2022 - 20:51 -- MagdalenaL

Gradska plaža w Sremskiej Mitrovicy; Foto: Portal mojgradsm

Często zaniedbujemy piękno naszego kraju i pragniemy podążać światowymi szlakami turystycznymi. Jednak tego lata chcemy ruszyć i wykorzystać każdą wolną chwilę (dzień, weekend), aby poznać Serbię i jej naturalne obszary.

Ponieważ ostatnio panują piekielne upały, nie mogliśmy oprzeć się marzeniu, że w te dni znajdziemy ratunek na jakiejś plaży. Inspiracji szukaliśmy na facebookowej grupie Putujmo po Srbiji (pol. Podróżujmy po Serbii), gdzie niedawno pojawił się post, w którym pewien użytkownik poprosił o polecenie dobrej plaży w Serbii.

Komentarze były rozmaite, ale wyróżniliśmy te pojawiające się najczęściej, które mogą posłużyć wam jako inspiracja na przyszłe wycieczki:

  • Kladovska plaža
  • Srebrno jezero
  • Peskara w Zrenjaninie
  • Borsko jezero
  • Šljunkara w Belej Crkvie

Jednak pewna plaża szczególnie przykuła naszą uwagę, bo, jak zauważyliśmy, otrzymała najwięcej pozytywnych komentarzy. Chodzi o Gradską plažę w Sremskiej Mitrovicy, która otrzymała nazwę Brioni.

„Sremska Mitrovica ma uporządkowaną miejską plażę z toaletami publicznymi, przebieralniami, prysznicami, kawiarniami, placami zabaw dla dzieci, boiskiem do siatkówki plażowej, ratownikami, itd. Jest też wystarczająco dużo leżaków, które dostaniecie, jeśli zamówicie napój”, to jeden z komentarzy pod postem, a wiele użytkowników tylko krótko i jasno odpowiadało, że plaża w Sremskiej Mitrovicy jest wyjątkowa i trzeba ją odwiedzić.

O tym, że popularność tej plaży wzrosła, jak również o tym, że wielu porównuje ją z nadmorskimi plażami, mówi opis fotografii udostępniony na Tweeterze: „Morska obala? Neee, to je mitrovačka plaža” (pol. „Wybrzeże? Nieee, to plaża w Sremskiej Mitrovicy”).

Sezon kąpieli na znanej plaży Mitrovčana zaczął się 10 czerwca, a oprócz przecudownej plaży goście oczekują licznych przestrzeni sportowo-rekreacyjnych i obiektów hotelowych.

„Chodzi o plażę, która porządkowana jest latami, a pochodzi jeszcze z okresu Królestwa Jugosławii. Wtedy miała jedynie sto metrów. Później, w latach 60. na brzegu zbudowano przepiękną restaurację Plažę, która natychmiast zyskała wśród mieszkańców przydomek Brioni ze względu na sławę luksusowego kurortu w Chorwacji”, napisano na stronie Mitrovicainfo.

Autor: 
B92 | Tłumaczenie: Joanna Karbownik

Reklama