Najwyższy wiszący most w Kanadzie wita pierwszych śmiałków

Reklama

sob., 05/29/2021 - 22:24 -- MagdalenaL

Kanada nie bez powodu jest ulubionym krajem 3/4 światowej populacji! Poza życzliwością jego mieszkańców, natura jest ważnym czynnikiem decydującym o podróży do tego państwa. Naukowcy uważają, że oglądanie filmów dokumentalnych o naturze uspokaja. Zatem zobaczenie jej w rzeczywistości powinno sprawić, że poczujemy się jeszcze bardziej żywi, prawda?

Będący w posiadaniu 42 parków narodowych i 347 milionów hektarów lasów, kraj ten stał się jednym ze „specjalistów” mostów, a nawet wybudował najwyższy wiszący most świata. Dzieło Pursuit, twórcy obiektów dostarczających niezapomnianych przeżyć obecnych w kilku miejscach świata (jednym z nich jest stworzenie laguny przyklejonej do oceanu na Islandii).

Zlokalizowany w Golden, małym górskim miasteczku w dolinie Columbia, Golden Skybridge łączy leśne szlaki pasm górskich Kolumbii Brytyjskiej i Gór Skalistych. Ponieważ Kanadyjczycy nigdy nie wykonują pracy połowicznie, zbudowano dwa mosty w tym samym czasie: mają one odpowiednio 130 i 80 metrów wysokości i 360-stopniowy widok na Góry Skaliste i Purcell.

Początkujący mogą łatwo przejść mierzący 3 kilometry Golden Skybridge podczas spaceru i przejścia przez dwa mosty, korzystając z niesamowitej panoramy i kilku platform obserwacyjnych, które pozwalają zrobić piękne zdjęcia.

Przed rozpoczęciem wysiłku przy wejściu na szlak dostępna jest kawiarnia, która doda sił przed podróżą. Tyrolka umieszczona 1200 metrów nad kanionem i tandemowe huśtawki zachwycą poszukiwaczy mocnych wrażeń.

Ponieważ podróże wciąż są niepewne, nie ma nic lepszego niż umieszczenie tego mostu na liście miejsc do odwiedzenia i przejrzenie oficjalnej strony internetowej, aby przygotować się do wizyty.

Autor: 
Chloe Villemant / tłum. Paweł Ołoś
Źródło: 

voyagerloin.com/post/le-plus-haut-pont-suspendu-du-canada-s-apprete-a-accueillir-les-premiers-casse-cou

Reklama