Schilthorn: szwajcarska góra na wakację

Reklama

sob., 05/01/2021 - 17:10 -- MagdalenaL

Po tylu miesiącach bez podróży, odważne umysły szukają miejsc, które, jeśli to możliwe mają wszystko: przyrodę, kulturę i jeśli to możliwe, dużo otwartej przestrzeni do uprawiania sportu i relaksu.

Pierwsza opcja, która przyjdzie na myśl będzie prawdopodobnie najbardziej zatłoczona...

Więc dlaczego nie pomyśleć o miejscu, które ma to wszystko, a także jest trochę bardziej ekskluzywne?

To miejsce to góra Schilthorn i jej okolice w środkowej Szwajcarii. Na jego zboczu znajduje się alpejska wioska Mürren, która wita gości w swoich hotelach i apartamentach turystycznych. Zarówno w miesiącach zimowych jak i letnich można znaleźć wiele możliwości uprawiania sportów na świeżym powietrzu (wędrówki, kolarstwo górskie, jazda na nartach zimą...), po prostu spacerować odkrywając krajobrazy, a nawet wspinać się gondolą i podziwiać spektakularną panoramę na Alpy z obrotowej restauracji na szczycie.

Jednakże przestrzeń, w której natura narzuca swój majestat oferuje jednocześnie kulturę i rozrywkę dla wszystkich. Szczyt Schilthorn zwany także Piz Gloria był scenerią – teraz już pięć dekad temu - dla filmu o Jamesie Bondzie „007 w służbie Jej Królewskiej Mości”.

Fani słynnej sagi o brytyjskim szpiegu, zarówno starsi jak i młodsi mogą na nowo przeżyć swoją alpejską przygodę i zrobić ładne pamiątkowe zdjęcia w umieszczonych tam atrakcjach.

Najlepszym sposobem na zorganizowanie podróży jest lot do Zurychu lub Genewy (swiss.com). Z każdego z tych lotnisk można wsiąść do pociągu, który zawiezie nas do miasta Lauterbrunnen. Nadal mamy wspinaczkę malowniczą kolejką zębatą do uroczej alpejskiej wioski Mürren, skąd możemy wziąć gondolę, która wjeżdża na górę Schilthorn.

Alpejskie otoczenie zachęca do uprawiania sportów latem i zimą oraz zapewnia rozrywkę poprzez zajęcia na świeżym powietrzu.

Na górze znajduje się także wystawa, pokaz multimedialny oraz atrakcje związane z kręceniem filmu o Jamesie Bondzie.

Autor: 
Tłumaczenie: Karolina Pietrzak
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.

Reklama