5 dowodów na to, że Pomorze jest najlepszym rejonem na wakacje w Polsce

Reklama

wt., 05/25/2021 - 13:10 -- MagdalenaL

Pomorze jest jednym z województw, które cieszą się ogromnym uznaniem wśród turystów. Morze Bałtyckie co roku przyciąga tłumy urlopowiczów, jednak obszar ten jest bogaty w wiele innych atrakcji wartych bliższego przyjrzenia się. Obszar ten cechują się także niezwykłą ofertą kulturalną, niezwykłą przyrodą i historią. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

1. Nieprzeciętna natura Pomorza jest jednym z czynników, dzięki któremu turyści decydują się na podróż właśnie w to miejsce. Województwo bogate jest w niezwykłe atrakcje przyrodnicze. Nadbałtyckie plaże to nie wszystko, co ma on do zaoferowania. Przybysze głodni urlopu na łonie natury powinni udać się w takie miejsca jak Słowiński Park Narodowy, który jest jednym z niezwykłych miejsc w Europie. Oprócz tego warto zobaczyć Park Narodowy Bory Tucholskie, Wieże Widokową na Wieżycy czy udać się na spływ kajakowy rzeką Brda.

2. Wspaniałe i czarujące. To określenia, które należy użyć podczas rozmowy o zabytkach znajdujących się na Pomorzu. Dzięki nim można cofnąć się w czasie i poczuć się jak król, spacerując po Drodze Królewskiej lub jak rycerz Zakonu Krzyżackiego czuwający na warowni. Bogate dziedzictwo kulturowe Pomorza potrafi zachwycić wyglądem nawet najbardziej wymagających turystów. Zamek w Malborku, Westerplatte czy Muzeum II Wojny Światowej to tylko kilka obiektów, które zachwycają swoją bogatą historią i niezwykłym klimatem.

3. Trzy miasta sąsiadujące ze sobą doskonale się uzupełniają, tworząc mieszankę zabytków, nowoczesności oraz odpoczynku i zabawy. Trójmiasto to obszar oferujący różnorodny wypoczynek, nawet gdy pogoda nie dopisuje. Region ten bogaty jest w atrakcje dla turystów w każdym wieku, każdy znajdzie coś dla siebie.

4. Komunikacja wewnątrz regionu pozwala na komfortowe podróżowanie po miastach i okolicznych wioskach, które jest przyjemnością samą w sobie, dzięki niezwykłym widokom, które można podziwiać np. podczas jazdy pociągiem. Zorganizowana komunikacja pozwala na skorzystanie z wielu atrakcji, nie tracąc czasu na stanie w korkach.

5. Ostatnim powodem, który powinien was przekonać do wyjazdu nad Bałtyk, jest bogata tradycja kulinarna. Na Pomorzu znajdują się niezwykle zróżnicowane restauracje oferujące dania pochodzące z kuchni całego świata oraz oczywiście nasze tradycyjne Polskie potrawy. Dzięki miejscowym produktom wysokiej jakości można poczuć prawdziwy smak regionu.

Autor: 
Klaudia Koś

Reklama