Co zwiedzać jesienią?

Reklama

czw., 09/10/2020 - 11:37 -- MagdalenaL

Turystyka, wycieczki i zwiedzanie kojarzą się głównie z latem i wakacjami, jednak często zdarza się, że mamy chęć pojechać gdzieś w innym okresie, np. jesienią. Warto więc wiedzieć, gdzie wybrać się w czasie złotej pory roku.

Nie raz po ciekawych letnich wyjazdach, gdy nadchodzi jesień, w głowie pozostaje niedosyt atrakcji i podróży. Jesienna pogoda, chłodniejsze powietrze i nie raz bardziej deszczowe dni znacznie mniej sprzyjają wycieczką i odpoczynkowi aniżeli letnie upały i długie dni. Jednak nie jest to powód do tego, by zakamuflować się w domu pod kocem, bowiem również w chłodniejszych porach roku zaplanować można ciekawy wyjazd, a poniżej znajduje się kilka propozycji, które warto zobaczyć jesienią.

Zamki

Jednym z ciekawych punktów jesiennej wycieczki mogą być zamki, warownie i twierdze, które często tłumnie odwiedzane są latem, z kolei jesienią stanowią nieco bardziej spokojne miejsca. A więc, dzięki mniejszej ilości turystów możliwe jest bardziej szczegółowe zwiedzanie, bez konieczności przepychania się w tłumach, dodatkowym atutem będą zdjęcia, które także lepiej wykonywać jest w kameralnym towarzystwie, bez pośpiechu. Otoczenie zamków w czasie złotej jesieni stanowi dodatkową zaletę, ponieważ widoki przystankowych parków są w tym czasie przepiękne i niepowtarzalne.

Muzeum

W plan jesiennej wycieczki warto wpisać wszelkiego rodzaju muzea, ponieważ są one ciekawą i uczącą alternatywą turystycznych atrakcji, w szczególności w te bardziej deszczowe dni. 

Galeria sztuki

Inną, bardziej artystyczną alternatywą jest wizyta w galerii sztuki, tudzież innych obiektach pełniących podobną funkcję. Tego rodzaju atrakcja z pewnością okaże się idealnym uzupełnieniem jesiennych, melancholijnych dni, które szczególnie skłaniają do refleksji.

Miasta i miasteczka

Świetnym rozwiązaniem na jesienne wyjazdy są miasta i miasteczka, które w złoto-żółtej panoramie są jeszcze bardziej urokliwe i magiczne. Dodatkowym atutem odwiedzania ich o tej porze roku jest brak upałów, które doskwierają szczególnie w miejskim otoczeniu. Innym zachęcającym aspektem jest brak tłumów turystów, których w sezonie letnim jest naprawdę sporo. 

Ogród botaniczny lub park

Kolejnym pomysłem na wyjazd poza sezonem letnim są ogrody botaniczne i parki, które podczas złotej jesieni cieszą oko przepięknym widokiem. Warte są zwierzania o każdej porze roku, ponieważ roślinność zmienia się ciągle, a właśnie jesienią cieszy złotymi, czerwonymi liśćmi oraz przepięknie wyglądającymi owocami, co z pewnością zadowoli wielu.

Bory i lasy

Jeszcze innym rozwiązaniem na jesienną wycieczkę jest wyjazd do lasu, czy też boru lub puszczy. Widoki przepięknie pozłoconych jesiennym klimatem drzew przysporzą ciekawego i ślicznego widoku pozwalającemu na wyciszenie i oddech od pogoni codziennego życia. Dodatkowym atutem będzie też możliwość nazbierania grzybów i innych darów jesieni, co też jest swego rodzaju atrakcją.

Tak więc ciekawy wyjazd nie musi być planowany tylko i wyłącznie na lato, ponieważ o każdej porze roku można zaplanować wycieczkę z wieloma ciekawymi atrakcjami, a przedstawione powyżej rozwiązania to tylko kropla w morzu możliwości.

Autor: 
Natalia Wasiak
Źródło: 

pixabay.com

Reklama