Filmy o niezwykłych podróżach, które wydarzyły się naprawdę

Reklama

wt., 11/03/2020 - 19:55 -- MagdalenaL

W sezonie zimowym 2020/2021 turyści muszą przygotować się na ograniczenia dotyczące podróży, lotów i swobodnego przemieszczania się między krajami. Długie, zimowe wieczory to doskonały czas na nadrobienie zaległości w filmach podróżniczych. Oto 6 najciekawszych filmów o niezwykłych podróżach, które wydarzyły się naprawdę.

1.Wszystko za życie (2007)

Prawdopodobnie najbardziej popularny film o podróży wśród miłośników odkrywania nowych zakątków na mapie świata. „Wszystko za życie” to historia młodego Amerykanina, Chrisa McCandlessa, który zaraz po ukończeniu studiów, postanawia spełnić swoje największe marzenie i wyrusza w kierunku Alaski. Film pokazuje zmagania młodego mężczyzny z dziką przyrodą, siłą natury, a także z doskwierającą mu samotnością.

2. Dżungla (2017)

Podczas zwiedzania Ameryki Południowej, trójka przyjaciół dostaje niezwykłą propozycję – podróż w głąb dżungli, w celu spotkania dziko żyjącego plemienia Indian. Film o przyjaźni, determinacji i walce z dziką naturą. Historia ukazująca zarówno piękno amazońskiej dżungli, jak i szereg niebezpieczeństw, na jakie narażają się młodzi mężczyźni, by przeżyć niepowtarzalną przygodę.

3. Biała Masajka (2005)

Film opowiadający niezwykłą historię Szwajcarki, która podczas pobytu w Kenii zakochuje się w Masaju i postanawia zamieszkać z nim w wiosce w buszu. W filmie zobaczymy życie Europejki w środku afrykańskiej sawanny, która musi zrozumieć i zaakceptować zasady panujące wśród członków plemienia. „Biała Masajka” to prawdziwa historia o miłości, której na przeszkodzie stanęły kontrasty kulturowe i różnice w postrzeganiu świata.


Kadr z filmu „Biała Masajka” (źródło: filmweb.com)

4. Siedem lat w Tybecie (1997)

Historia austriackiego himalaisty, które wskutek wojny nie może wrócić do ojczystego kraju. Zamiast zdobyć szczyt Nanga Parbat, trafia do niewoli, a następnie ucieka z obozu i wędrując przez Himalaje, trafia do Tybetu. Poznaje tam młodego Dalajlamę, którego uczy języka angielskiego, geografii i kultury krajów zachodu. Film opowiada o niezwykłej przyjaźni między Dalajlamą,a Europejczykiem, o ciężkiej sytuacji politycznej podczas wojny i o niezwykłej przemianie duchowej głównego bohatera.

5. Everest (2015)

Film opowiadający o początkach organizacji niezwykłych wspinaczek na Everest, które w roku 1996 stawały się coraz bardziej popularne w gronie osób, które miały odpowiednie zasoby gotówki. „Everest” pokazuje moc natury i gór, a także bezradność człowieka w obliczu silnych żywiołów. Jest to historia na faktach, która skończyła się tragicznie.

6. Ścieżki (2013)

Historia młodej kobiety podróżującej przez australijskie pustynie w towarzystwie jedynie psa i czterech wielbłądów. Film pokazujący niezwykłą odwagę i determinację 27-letniej kobiety, która pokonuje 2,7 tysięcy kilometrów, by pomimo wielu kryzysów, pokonać swoje słabości i dotrzeć do celu.

Autor: 
Natalia Szafraniec

Reklama