Herbata i słodycze! „THE MATCHA TOKYO” gdzie można skosztować organicznej matchy

Reklama

ndz., 08/08/2021 - 11:18 -- MagdalenaL

The Matcha Tokyo to kawiarnia, w której można skosztować organicznej matchy (sproszkowanej zielonej herbaty), która jest dobra dla twojego organizmu i dla środowiska. Przedstawimy dziś desery oraz napoje z herbaty, do której produkcji nie używa się żadnych agrochemikaliów. Jeśli chcesz ich skosztować, wybierz się do kawiarni The Matcha Tokyo znajdujących się w dzielnicach Shinjuku oraz Omotesandō.

Skosztuj organicznej matchy z The Matcha Tokyo

 

          W Tokio, możesz skosztować pysznej matchy w wielu miejscach, jednakże nie ma wielu miejsc, w których używa się organicznych liści herbaty. Używanie liści herbacianych, przy których produkcji nie zostały użyte substancje chemiczne lub agrochemikalia, jest zdrowsze dla nas oraz dla natury i środowiska. Jednakże, aby uprawiać liście herbaty w organiczny i ekologiczny sposób potrzeba wielu ludzi, którzy będą zajmowali się ochroną plantacji przez owadami i szkodnikami. Zarówno z tego powodu, jak i dlatego, że trudno jest wyprodukować dużą ilość na raz, cena takiej herbaty również jest wysoka.

          Uprawiane w ten sposób organiczne liście herbaty, używane w napojach i deserach, sprzedawane są właśnie w The Matcha Tokyo. Oprócz ich ogrodu herbacianego w Kagoshimie, sprowadzają również organiczną herbatę z Uji w Kioto oraz z Shizuoki. Nasi herbaciani rzemieślnicy wytwarzają matchę z liści herbaty bez użycia ma

szyn. Jest to tradycyjny sposób wytwarzania matchy.

Popularne napoje The Matcha Tokyo

          W kawiarniach The Matcha Tokyo znajdujących się między innymi w tokijskiej dzielnicy Shinjuku oraz dzielnicy handlowej Omotesandō, sprzedawane jest 12 różnych napojów. Do ich przygotowania używana jest matcha jednego rodzaju. Tym razem wypróbowaliśmy napój o nazwie Matcha Chai. Jest on z dodatkiem organicznego

cynamonu oraz sezamu. Napój jest trójkolorowy, przez co wygląda przepięknie. Chcąc stworzyć napój z matchy, który byłby dobry dla zdrowia i urody, przygotowywano i kosztowano go wiele razy, aby uzyskać ten, który sprzedawany jest teraz. Matcha Chai przygotowana jest z nieco bardziej cierpkiej matchy. Pijąc ten napój możesz rozkoszować się również bogatym aromatem herbaty chai. Koszt takiego napoju to 704 jeny czyli około 25 złotych.

Teraz przedstawimy wam gorącą Matcha Latte przygotowaną z orzeźwiającej matchy. Aby zachować więcej składników odżywczych, do napoju używa się pasteryzowanego mleka oraz brązowego cukru wytwarzanego w prefekturze Kagoshima. Matcha Latte nie tylko świetnie smakuje ale również pię

knie pachnie. Koszt tego napoju to 638 jenów, około 22 złote.

Matcha, którą możesz się cieszyć w domowym zaciszu

 

          W The Matcha Tokyo sprzedawane są również desery i słodycze wytwarzane z ekologicznej matchy, takie jak ciasto Matcha Castella, proteinowe ciastka sojowe o smaku matchy, jak również mleczny dżem o smaku zielonej herbaty. Można także kupić ich słynne napoje oraz lody.

Ciasto Matcha Castella jest produkowane we współpracy z popularnym sklepem ze słodyczami Kurofune. Zmielona kamieniem młyńskim na drobno mąka, jajka, orzeźwiająca herbata matcha i słodko pachnący cukier to tylko niektóre ze składników tego ciasta. Słynne ciasto Castella jest lekko wilgotne, przez co ma unikatowy smak. Za jedne pudełko ciasta, w którym znajdziecie 6 kawałków zapłacicie 2,100 jenów, czyli 73 złote.

Naszym ulubieńcem były jednak proteinowe ciastka sojowe o smaku matchy. Przygotowane są między innymi z soji wyprodukowanej w Japonii oraz ekologicznej matchy, są bezglutenowe i zawierają dużą ilość białka. Poza tym mają w sobie dużo kolagenu. Lekko słone i chrupiące, mają aromat zielonej herbaty. Paczka ciastek kosztuje 650 je

nów, czyli około 23 złote.

Napoje łączące starą tradycję i nowoczesne metody

 

          Napoje The Matcha Tokyo, które zmieniły wizerunek tradycyjnej japońskiej herbaty, są pełne wartości odżywczych, dobre dla naszego zdrowia i modne! Są to napoje, które dobrze pasują do Tokio - miasta, w którym tradycja spotyka się z najnowszą technologią. Jeśli przypadkiem wybieracie się na spacer w Tokio, wpadnijcie i sprawdźcie sami. The Matcha Tokyo posiada kawiarnie w dzielnicy handlowej Omotesandō, w centrum handlowym NeWoMan w Shinjuku i w centrum handlowym Lucua w Osace.  Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni z wizyty w ich kawiarni!

 

Autor: 
Miho, Rei Sugimoto , tłum.Zuzanna Niemczyk

Reklama