Myśleliście, że Galešnjak to jedyna wyspa w kształcie serca? Odkrywamy wszystkie serca Adriatyku!

Reklama

pt., 09/25/2020 - 20:06 -- MagdalenaL

Wszyscy już wiedzą o najsłynniejszym sercu Adriatyku, wyspie Galešnjak, która znajduje się między miejscowościami Turanj i Sveti Petar. Stała się jednym z symboli Adriatyku i zaproszeniem dla zakochanych i wszystkich turystów. Ale czy wiecie, że nie jest to jedyna formacja w kształcie serca na Adriatyku? Oto kolejny interesujący fakt: wszystkie te wyspy w kształcie serca znajdują się niedaleko Zadaru.

 


Otok Galešnjak – Autor: Boris Kačan

Aby zrobić te zdjęcia, ich autor  ̶ Boris Kačan musiał kilkakrotnie wzbić się w powietrze i to nie dronem, ale samolotem, aby jak najlepiej zaprezentować piękno Chorwacji za pomocą wyjątkowych zdjęć. Tym razem wybór padł na serca Adriatyku, więc idziemy po kolei.

LUKOVIK

Wyspa Lukovik jest najbardziej podobna do Galešnjaka. Znajduje się niedaleko od niego i tuż przed miastem Tribunj.


Lukovik – Autor: Boris Kačan

RONČIĆ

Wysepka Rončić  ma prawie identyczny kształt jak Lukovik, ale charakteryzuje się nieco inną roślinnością i bardziej płaskim terenem. Mieści się niedaleko od poprzednich dwóch, ponieważ jest częścią archipelagu Kornati. Dokładniej, znajduje się między wyspą Sita na północnym wschodzie i wyspą Žuta na południu.


Rončić – Autor: Boris Kačan

Jedno bardziej krzewiaste i zielone serce znalazł swoje miejsce przed Sali na wyspie Dugi otok, a nazywa się Mrtonjak. Tak jak i pozostałe sąsiadujące miejsca, i te jest niezamieszkałe.


Mrtonjak – Autor: Boris Kačan

LISAC

Przeciwieństwem wszystkich górnych wysp jest całkowicie skalista wyspa Lisac, która również znajduje się w Podvelebitskim kanale, gdzie wiatr bura nie odpuszcza ani na morzu ani na lądzie. Wysepka mieście się przed miastem i portem sv. Juraj.


Wysepka Lisac – Autor: Boris Kačan

GROMILICA

I wreszcie piękna sylwetka płycizny w kształcie serca, położonej na jeziorze Prokljansko u ujścia rzeki Krka, która wpływa do Adriatyku. Mieszkańcy Bilicy nazywają to miejsce Gromilica.


Gromilica  ̶  Autor: Boris Kačan

 

Autor: 
Jurica Gašpar (tłum. Patrycja Szcześniak)
Zagłosowałeś na opcję 'down'.

Reklama