Ogrody pałacu Buckingham otwarte dla zwiedzających tego lata

Reklama

czw., 04/08/2021 - 22:58 -- MagdalenaL

A gdyby tak zorganizować piknik w ogrodzie Pałacu Buckingham?  

Królowa Anglii właśnie oznajmiła, że tego lata niemal 16 hektarów ogrodu zostanie udostępnione dla zwiedzających.  

Dlaczego brytyjska monarchia otwiera pałacowe ogrody? 

Dla świata turystyki był to burzliwy rok. Nawet rodzina królewska (która, jak podaje serwis “Visit Britain”, napędza 12,5% przemysłu turystycznego Wielkiej Brytanii) szuka sposobów na przyciągnięcie tłumów do kraju w popandemicznym świecie.  

Ze względu na restrykcje, które drugi rok z rzędu nie pozwalają na letnie udostępnienie Pałacu Buckingham, turyści będą mieli możliwość eksplorowania przestrzeni wokół pałacu od 9 lipca do 19 września br.  

Co będą mogli zobaczyć turyści?  

Obszar udostępniony dla turystów będzie obejmował ogród krajobrazowy, będący zazwyczaj tłem ekskluzywnych przyjęć czy koncertów jubileuszowych.  

Jednak ta zielona oaza w sercu Londynu to także ośrodek dzikiej przyrody. W ogrodzie znajduje się ponad tysiąc drzew, w tym morwa liczącą około 400 lat – zasadzona została  za czasów Jakuba I. Kolejną ważną atrakcją jest XIX-wieczne jezioro, które łączy się z jeziorem Serpentine, znajdującym się w pobliskim Hyde Park.  

Goście będą mogli cieszyć się widokiem na ogród różany czy łąkę dzikich kwiatów ze specjalnie przeznaczonego trawnika. Można rozłożyć na nim składane krzesła, koc piknikowy, i rozkoszować się atmosferą. Zakazane jest jednak spożywanie alkoholu, granie piłką czy grillowanie.  

Obostrzenia nie pozwalają na coroczne letnie wycieczki po wnętrzach pałacu. Od maja do jesieni będzie jednak istniała możliwość zwiedzania ogrodów oraz sal recepcyjnych pałacu, w których znajdują się jedne z największych skarbów kolekcji królewskiej.  

Weekendowe wycieczki po parku organizowane są na wiosnę, by turyści mogli podziwiać ogród w pełnej krasie - pierwiosnki, dzwonki, kwitnące kamelie, magnolie, krzewy azalii oraz drzewa.  

Autor: 
tłum: Zuzanna Witt  
Źródło: 

“Buckingham Palace gardens opening to the public this summer” autorstwa Sarah Palmer z serwisu Euronews  

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.

Reklama