Park rozrywki Harry’ego Pottera stanie w miejscu parku Toshimaen. Rozpoczęto budowę

Reklama

sob., 05/29/2021 - 00:17 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Rodnae Productions / Pexels

W miejscu parku rozrywki Toshimaen, który znajdował się w Tokio w dzielnicy Nerima i został zamknięty w ubiegłym roku, rozpoczęto budowę parku tematycznego opartego na serii popularnych powieści i filmów Harry Potter.

Obiekt powstanie na części terenu, który wcześniej wchodził w skład parku Toshimaen, który w sierpniu zeszłego roku został zamknięty przez japońskich przedstawicieli firmy Warner Bros. oraz koleje Seibu, do których należy ów obszar.

Park obejmie obszar około 30 tysięcy metrów kwadratowych, a jego otwarcie planowane jest na pierwszą połowę roku 2023. 13 maja odbyła się ceremonia rozpoczęcia budowy, w której, w celu uniknięcia zakażeń, wzięły udział jedynie osoby zainteresowane.  

W obiekcie będzie można podziwiać wystawy scenerii, kostiumów oraz rekwizytów, które były używane na planie filmowym Harry’ego Pottera. Odwiedzający będą mogli poczuć się jak w świecie magii.

Zgodnie z Warner Bros., będzie to drugie miejsce na świecie po Londynie, w którym będzie można odbyć wycieczkę szlakami produkcji Harry’ego Pottera.

Wytwórnia Warner Bros. utrzymuje, że w pracy nad projektem bierze pod uwagę dbanie o środowisko, a rozwój przemysłu oraz tworzenie stanowisk pracy stawia na równi z ochroną zieleni w okolicy.

Autor: 
tłum. Magdalena Pirch

Reklama