Siedem mini-wycieczek po prowincji Castellón, aby cieszyć się latem

Reklama

ndz., 09/13/2020 - 12:02 -- MagdalenaL

 Wakacje są po to, aby odpocząć. Późne wstawanie, leżenie na plaży czy kąpiel w basenie, spotkania z przyjaciółmi, czytanie dobrej książki… To niewątpliwie plany bardzo kuszące. Jednak na wszystko jest czas! Lato to także dobra pora na odkrywanie nieznanych jeszcze zakątków prowincji. Możesz też cieszyć się miejscami, w których nie byłeś od dawna. Szlaki turystyczne, zwiedzanie zamków i podziemnych szlaków z przewodnikiem, turystyka aktywna nad rzekami i bagnami, kąpiele w basenach ... Latem niecały wypoczynek odbywa się na piaszczystej plaży. Dobra wiadomość jest taka, że ​​prowincja oferuje tysiąc możliwości. Musisz tylko bardzo dokładnie wiedzieć, dokąd iść i z kim iść:

Trasa 1➡ Dzika Tinença: 15 kilometrów dziewiczych krajobrazów

Jeśli lubisz piesze wędrówki i góry, to jest jedna z twoich tras. Firma Itinerantur organizuje 15-kilometrową wycieczkę, która pozwala odkryć najbardziej dziewicze krajobrazy gminy Castellón, z lasami, które wydają się być typowe dla innych szerokości geograficznych i ogromnymi kamiennymi widokami na wapienne góry tego regionu. Trasa  przechodzi przez Salt de Robert, wodospad o spadku około 30 metrów; Portell de l’Infern i źródła emblematycznej rzeki Sénia. Różnorodność krajobrazu, roślinność, widoki z lotu ptaka oraz wysokie prawdopodobieństwo napotkania dzikiej przyrody zachęcają do odwiedzenia tej trasy.

Trasa 2➡ Wycieczka na Wyspy Columbretes od 60 € za osobę

 Jeśli nie znasz Columbretes, teraz jest dobry czas, żeby to nadrobić. Castellón lub Orpesa codziennie pływają jaskółkami i katamaranami. Podróż w jaskółkach kosztuje 60 euro za osobę, podczas gdy podróż katamaranem jest droższa, 110 euro. Istnieje również możliwość pływania pod żaglami, choć ceny zbliżają się do 200 euro. Przed dokonaniem rezerwacji (viajescolumbretes.com) musisz upewnić się, że będziesz mógł zejść na ląd.

Trasa 3➡ Les Coves de Sant Josep, skarb pod ziemią

 To najdłuższa podziemna rzeka żeglowna w Europie. Les Coves de Sant Josep odwiedza ponad 200 000 turystów każdego roku, a w lipcu i sierpniu zwiedzających pojawia się najwięcej. Koszt biletu to 10 euro od osoby (pięć w przypadku dzieci i siedem w przypadku emerytów). Aby kupić bilet z wyprzedzeniem, należy skorzystać ze strony internetowej (covesdesantjosep.es).

Trasa 4➡ Fanzara, miasto pełne kolorów i sztuki na murach

Jeśli nigdy nie byłeś w gminie Fanzara, tego lata nie masz wymówek. W tym liczącym zaledwie 300 mieszkańców miejscu znajduje się Niedokończone Muzeum Sztuki Miejskiej (MIAU), które od sześciu lat wypełnia ulice miasta graffiti. Podsumowując, w tym roku (festiwal odbył się między 4 a 7 dniem miesiąca) mamy już 160 murali, które składają się na galerię sztuki pod otwartym niebem. Malowidła znajdują się na ulicy, więc aby je podziwiać, nie trzeba płacić. Zero kosztów dla gościa i wiele korzyści dla gminy, przez którą w ostatnich latach przeszło ponad 40 000 osób.

Trasa 5➡ Serra d'Irta: podróżuj dziewiczym wybrzeżem w świetle księżyca

Jest wiele sposobów na poznanie Serra d'Irta,  jeden z nich to zwiedzanie go nocą. Na przykład Itinerantur organizuje wycieczkę, która rozpoczyna się po południu, kiedy słońce zachodzi na ostatnich 14 kilometrach dziewiczego wybrzeża Morza Śródziemnego. Rozpoczyna się od niewielkiego podejścia z widokiem na Peñíscola, a następnie schodzi się do zatoki, gdy jest już ciemno. „Tam można się kąpać przed obiadem w towarzystwie księżyca i morskiej bryzy” - wyjaśniają z firmy zajmującej się aktywną turystyką. Wieża Badum, znajdująca się na szczycie drugiego co do wielkości klifu w regionie, jest ostatnim przystankiem na tej trasie.

Trasa 6 - Starożytne kopalnie żelaza między Culla i Torre d'en Besora

Położony trzy kilometry od Torre d'en Besora i osiem od Culla, Parc Miner del Maestrat składa się z dwóch otwartych galerii, które odpowiadają starym kopalniom Victoria (Zwycięstwo) i Esperanza (Oczekiwanie). Wycieczka z przewodnikiem trwa dwie godziny, obejmuje zwiedzanie podziemi. Podróż za granicę odbywa się kolejką górniczą, która łączy oba wejścia do kopalni. Wstęp kosztuje 12 euro dla dorosłych, 6,50 dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat i 9,60 dla emerytów. W poniedziałki jest zamknięte. „Rezerwacja jest korzystna, zwłaszcza w sierpniu”, wyjaśniają z Parc Miner del Maestrat.

Trasa 7➡  Dzień na "wsi i plaży” na wodach Montanejos

 Mocnym punktem trasy jest Fuente de los Baños, miejsce z naturalnymi basenami, w których woda utrzymuje stałą temperaturę 25 stopni przez cały rok, ponadto znajdują się tu pozostałości po dawnych XII-wiecznych łaźniach arabskich, tereny piknikowe, toalety, mały kiosk i gry dla dzieci. Kilka kilometrów od Montanejos znajduje się tama Cirat, zwana także zaporą Estrechos. A 3,2 km od gminy znajduje się przelew zbiornika Arenoso, kolejne z miejsc o dużym znaczeniu turystycznym. Objętość tego przelewu jest spektakularna, 252 000 litrów wody na sekundę.

 

Autor: 
Tłumaczenie: Daria Matuszak

Reklama