Times: lista 25 najlepszych greckich wysp - która z nich jest na szczycie?

Reklama

wt., 05/31/2022 - 17:40 -- MagdalenaL

W sumie 25 greckich wysp znalazło się na liście polecanych przez londyński dziennik Times of London na letni wypoczynek.

Dziennikarka Dana Facaros namawia brytyjskich podróżników, by wybrali nowe, alternatywne kierunki w Grecji, które oferują autentyczne przeżycia z dala od tłumów i są teraz znacznie bardziej dostępne. „Morza przejrzyste jak szkło, letnie noce pachnące jaśminem i „płonące” gwiazdami. Nie tylko Ty marzysz o greckiej wyspie tego lata, ale może to być rok, w którym znajdziesz nową ulubioną wyspę poza tymi dobrze znanymi” - czytamy w raporcie Timesa.

Propozycje The Times

Na czele listy znajduje się Alonisos, na której znajduje się pierwsze w Grecji muzeum podwodne oraz największy w Europie naturalny park morski. Następnie romantyczna Samos, Kithira z innej epoki, Egina z jej powolnym rytmem, wyjątkowa Ikaria, imponująca Meganissi, malownicza Spetses, Itaka Odyseusza, zielona Tasos, z jej pozytywną energią, Skopelos jako wyspa Mamma Mia, mistyczna Kiea, porośnięta sosnami Leukada, wyjątkowa Mitylena i Milos z różnorodnymi krajobrazami naturalnymi.

Listę uzupełniają: gastronomiczne Tinos, „motyl Morza Egejskiego” Astipalea, Karpatos z jego sportami wodnymi, Sifnos z jego harmonią i czarujący Skiros, rewelacyjna Hydra, Paksos, która przenosi w inny wymiar, Naksos jako wyspa marzeń Lorda Byrona, Chalki z jej prostotą i Kalimnos ze względu na pola wspinaczkowe. „Alonissos, ze swoją autentycznością i nietkniętym naturalnym pięknem, fascynuje podróżników o szczególnych zainteresowaniach z całego świata. Powstanie pierwszego podwodnego muzeum i nasza nowa inicjatywa dotycząca podwodnych ślubów umieszcza Grecję na mapie światowej turystyki nurkowej” - mówi burmistrz Alonissos, Petros Vafinis.

Warto zauważyć, że Alonissos ostatnio ponownie zachwyciło brytyjską opinię publiczną, zajmując pierwsze miejsce wśród propozycji wakacji w Grecji, przedstawionych przez gazetę Guardian.

Autor: 
CNN Newsroom tłum. Wiktoria Baran
Źródło: 

Times: Η λίστα με τα 25 καλύτερα ελληνικά νησιά - Ποιο βρίσκεται στην κορυφή - CNN.gr

Reklama