8 powodów, dla których powinieneś mieszkać w Hamburgu

Reklama

wt., 10/27/2020 - 12:39 -- MagdalenaL

Hamburg - północnoniemieckie miasto portowe nad Łabą jest miastem bardzo lubianym. I słusznie! Miasto szczyci się dobrym klimatem, wspaniałą scenerią i wyjątkowym życiem kulturalnym. I nieważne, czy jesteś studentem, singlem, pracoholikiem czy mieszkasz z rodziną - Hamburg jest dokładnie tym miastem, którego potrzebujesz. Podsumowując: pakuj się i jedź do Hamburga!

Miasto, w którym warto mieszkać

Według sondażu przeprowadzonego przez brytyjski magazyn informacyjny "The Economist", Hamburg zajmuje 10. miejsce na świecie! Pod względem opieki zdrowotnej, kultury, środowiska, edukacji i infrastruktury, miasto hanzeatyckie jest niekwestionowanym liderem w Niemczech. A w Atlasie Szczęścia prowadzonym przez Deutsche Post Hamburg jest również na samym szczycie, jeśli chodzi o zadowolenie z życia i zajmuje drugie miejsce.

Miasto nad wodą

Hamburg jest otoczony wodą, a jedną z największych atrakcji turystycznych miasta jest z pewnością port – jednocześnie największy port w Niemczech. Ale port przyciąga nie tylko turystów, miejscowi również uwielbiają swoją bramę do świat, gdzie ruch morski jest intensywny. A jeśli dla Ciebie w porcie za dużo jest luksusowych liniowców i kontenerowców, możesz odpocząć na fantastycznych piaszczystych plażach Hamburga.

Rynek pracy

Hamburg może pochwalić się solidnym i ciekawym rynkiem pracy. A niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym pracownikiem, czy wysoko wykwalifikowanym specjalistą, prawie każdy może znaleźć pracę w Hamburgu. Oczywiście nie tylko dlatego, że port ma do zaoferowania niezliczoną ilość miejsc pracy. A najlepsze jest to, że w porównaniu z resztą Niemiec, pensje są tu całkiem przyzwoite.

Życie kulturalne

Życie kulturalne w Hamburgu jest fantastyczne: muzea, teatry, koncerty (np. w Filharmonii nad Łabą, niem. Elbphilharmonie) lub musicale - aby doświadczyć wszystkiego, co Hamburg ma do zaoferowania kulturalnie, coroczny urlop nie wystarczy. I jako muzyczna stolica Niemiec, Hamburg przekonuje wspaniałymi produkcjami nawet tych, którzy do tej pory nie interesowali się musicalami.

Natura jak okiem sięgnąć

Chociaż Hamburg jest miastem liczącym miliony mieszkańców, istnieje wiele zielonych miejsc. W środku miasta można się zrelaksować w ogrodach i parkach lub w szykownej dzielnicy w stylu wilhelmińskim nad jeziorem Elbchaussee, gdzie po pracy można wybrać się na spływ kajakowy i jogging lub po prostu odpocząć nad brzegiem Łaby. A jeśli chcesz cieszyć się nieskażoną przyrodą, możesz popłynąć łodzią na wyspę Elbinsel i zrobić sobie przerwę od wielkiego miasta.

Miasto imprez

Życie nocne w Hamburgu jest wyjątkowe - a to nie oznacza jedynie centralnej ulicy Reeperbahn w dzielnicy czerwonych latarni, jak wielu mogłoby sądzić. Nocne marki znajdą w Hamburgu niezliczone bary, kluby i restauracje, które, jak wynika z badań, są zachęcające, przyjazne i niedrogie. Niezwykle dobrze rozwinięta sieć transportu publicznego zapewnia nawet najbardziej zmęczonym imprezowiczom bezpieczny i niezawodny powrót do domu po długiej nocy.

Rodzina

Mieszkanie, edukacja, opieka medyczna, środowisko, transport i wypoczynek to ważne kryteria, jeśli chodzi o to, jak przyjazne dla rodziny jest miasto. Hamburg zajął piąte miejsce w globalnej klasyfikacji. Tak więc miasto nad Łabą jest nie tylko dobrym miejscem dla imprezowej młodzieży, ale także doskonałym miastem dla rodzin.

Działalność rekreacyjna

Hamburg jest zróżnicowany. Niezależnie od tego, czy uwielbiasz kulturę, jesteś królową zakupów, smakoszem czy fanatykiem świeżego powietrza, miasto ma coś dla każdego. Kalendarz imprez pęka w szwach przez cały rok, sklepy w centrum miasta oferują wszystko, od mainstreamu po przyciągające wzrok rzeczy, a liczne restauracje mają w menu przysmaki z całego świata - a więc: do Hamburga!

Autor: 
Charlotte Bodinek Tłum. Katarzyna Kot

Reklama