10 najbardziej niebezpiecznych atrakcji turystycznych świata

Reklama

śr., 02/24/2021 - 22:19 -- MagdalenaL

Zawsze fajnie jest zrobić coś na wakacjach, co będzie niezapomniane lub coś czego normalnie się nie robi. Ale nie wszystkie ekscytujące aktywności bywają równie bezpieczne. Istnieje szereg atrakcji, w których można spojrzeć śmierci w oczy. Jesteś śmiałkiem lubiącym ekstremalne zajęcia? Tu przedstawiamy 10 najbardziej niebezpiecznych atrakcji turystycznych na świecie. 

1. Półka na szlaku w Mt. Huashan (Chiny) 

Podczas wędrówki na górę Huashan w Chinach możesz dostrzec te tysiące metrów wysokości. Spacer nie jest tak relaksujący, jak mogłoby się wydawać. Idziesz po drewnianej desce o szerokości 30 cm bez poręczy. Łańcuch na zboczu góry to jedyne, czego możesz się trzymać. Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu uprzęży bezpieczeństwa. Z pewnością nie jest to atrakcja rodzinna. 

2. Surfowanie po wulkanie (Nikaragua) 

Jazda na desce to fajna rozrywka, ale zjeżdżanie po aktywnym wulkanie to coś innego. W Nikaragui możesz zjechać w dół wulkanu Cerro Negro. Szybkość zjazdu przekracza optymalne oraz bezpieczne granice, więc musisz zachować równowagę. Nie jest przyjemnie rozbić się przy prędkości 70 kilometrów na godzinę. Grozi to wieloma poparzeniami, gdybyś wylądował na gorącym żwirze (w najlepszym wypadku!). 

3. Piękne, ale zabójcze plaże (Vanuatu) 

Wyspa Vanuatu ma piękne plaże, które zapraszają wszystkich na dzień odpoczynku. Tylko, że temu miejscu nie można ufać. Często występują tu trzęsienia ziemi i cyklony powodujące tsunami. Wtedy już nie jest tak przyjemnie, leżąc na plaży. 

4. Wspinaczka na Mount Cook (Nowa Zelandia) 

W Nowej Zelandii znajdziesz Park Narodowy Mount Cook z wysokimi górami lodowymi. Wszystko wygląda bardzo ładnie, a wspinaczka na górę wydaje się bezpieczna. Ale pozory mogą mylić, bo park bywa bardzo wrażliwy na lawiny. Wielu profesjonalnych wspinaczy chciałoby spróbować wejść na górę, ale nie jest to zalecane. 

5. Skakanie z klifu w Bash Bish Falls (Stany Zjednoczone) 

W Massachusetts znajdziesz cudowne miejsce z pięknymi wodospadami. Tutaj możesz zrobić wiele wspaniałych zdjęć i zanurzyć się w wodzie. Sporo osób też skacze z klifów, co bywa dość niebezpieczne. Pod wodą znajdują się ostre krawędzie oraz rozpadające się grzbiety skalne, których nie widać. Jest tam bardziej płytko, niż mogłoby się wydawać. Skakanie zatem może spowodować wiele groźnych wypadków. 

6. Pływanie z meduzami (Australia) 

Rekiny, węże i krokodyle nie są największymi drapieżnikami Australii. Wokół północnego wybrzeża pływają bardzo trujące meduzy. Są one w kształcie sześcianu. Zwierzę może wyglądać niewinnie, ale ma więcej zgonów na sumieniu niż wszystkie inne śmiertelne zwierzęta w Australii razem wzięte.

7. Wspinaczka na Mont Blanc (granica francusko-włoska) 

Wspinaczka po górach jest sama w sobie niebezpiecznym sportem. Ale kiedy wchodzisz na Mont Blanc, igrasz ze swoim życiem. Ma prawie 5000 metrów wysokości i mogą się tam tworzyć podmuchy wiatru o prędkości 95 kilometrów na godzinę. W 2008 roku podczas wspinaczki zginęło ponad 50 osób.

8. Wycieczki helikopterem do wulkanu (Hawaje) 

Chcesz zobaczyć wnętrze wulkanu? Jest to możliwe na Hawajach, ale bezpieczne to raczej to nie jest. Helikopterem lecisz wgłąb aktywnego wulkanu, aby zajrzeć do środka. Te wycieczki nie zawsze odbywają się zgodnie z planem. Od 1995 roku ponad 30 osób zginęło w wyniku katastrof w trakcie wyprawy. 

9. Pływanie z rekinami (Stany Zjednoczone) 

Nowa plaża Smyrna jest znana jako światowa stolica rekinów. Wybrzeża na Florydzie wyglądają bardzo ładnie, ale dobrze jest trzymać się z daleka od wody. Pływa tam wiele rekinów, które często atakują, więc lepiej iść na basen.

10. Skoki na bungee nad aktywnym wulkanem (Chile) 

W Chile można skakać na bungee w bardzo niebezpieczny sposób. Lecisz helikopterem nad aktywny wulkan Villarrica. Możesz to zrobić w każdym momencie i mieć nadzieję, że nic się nie wydarzy. Lepiej nie brać gorącej kąpieli z bąbelkami wrzącej lawy, prawda? 

Autor: 
Reisgraag.nl, tłum: Julia Gortat 

Reklama