6 najbardziej luksusowych hoteli w Abu Zabi

Reklama

czw., 06/03/2021 - 10:56 -- MagdalenaL

Stolica emiratu o tej samej nazwie, Abu Zabi, to wspaniałe miasto, które emanuje luksusem, bogactwem i przepychem. Wieżowce wszelkiego rodzaju i wielkości wznoszą się w centrum tego znajdującego się na pustyni miasta. Abu Zabi to także miasto, w którym przez kilka dziesięcioleci mnożyły się luksusowe hotele i pałace, które gwarantują wspaniały pobyt. Oto sześć takich hoteli o ogromnym przepychu:

1. Emirates Palace

Emirates Palace był pierwszym super pałacem w Abu Zabi. Jest to drugi najdroższy hotel na świecie (2,6 miliarda euro) po Marina Bay Sands w Singapurze, jego budowa została ukończona w 2005 roku, a wnętrze robi wrażenie: 302 pokoje i 92 apartamenty, podłogi pokryte marmurem, a nawet apartamenty zarezerwowane wyłącznie dla członków rodziny królewskiej. Jest to także pierwszy hotel na świecie posiadający bankomat, z którego można wypłacać sztabki złota.

2. Zaya Nurai Island

Zaya Nurai Island to kurort (najdroższy w Emiracie) położony na wyspie otoczonej kilkoma willami do wynajęcia. Posiada trzy rodzaje zakwaterowania: Beach Villa (dla 2 osób), Water Villa (dla 8 osób) i Beach Estate (dla 12 osób). Beach Villa i Beach Estate mają prywatne plaże z białym piaskiem i turkusową wodą.

3. Yas Viceroy

To, co czyni ten hotel bardziej wyjątkowym niż sama bardzo oryginalna forma budynku, to fakt, że został zbudowany tuż nad torem Formuły 1 Yas Marina. Jest to zatem jedyny hotel na świecie zbudowany nad torem F1. Kopuła hotelu, zwana „grid shell", jest oświetlona setkami świateł LED, które rozświetlają noc.

4. Ritz-Carlton

Ritz-Carlton w Abu Zabi wygląda jak gigantyczny park rozrywki. W tle widzimy majestatyczny Meczet Szejka Zayeda, największy meczet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Druga strona hotelu skierowana jest na białą, piaszczystą plażę i turkusowe wody. Dwa różne oblicza stolicy, które prawie się nakładają.

5. St Regis Saadiyat

St Regis Saadiyat ma pewną cechę szczególną: jest ogromny. Posiada cztery baseny, w tym jeden kryty, wyposażony w tory pływackie. Hotel oferuje również rodzicom dzieci w wieku od roku do 12 lat zapisanie ich do Sandcastle Club, aby zająć je czymś w ciągu dnia i pozwolić dorosłym cieszyć się z pobytu. Bardziej zamożnym klientom, którzy pragną odrobiny prywatności i spersonalizowanej obsługi, St Regis Saadiyat oferuje możliwość wynajęcia całej willi - z kamerdynerem!

6. Park Rotana

Nadmiar to słowo klucz tego pięciogwiazdkowego hotelu: budynek gra w nowoczesnym i wyrafinowanym stylu, który mimo to wykazuje imponujący architektoniczny przepych: ogromne pokoje, luksusowe łazienki itp. Obsługa jest nienaganna, a obsługa troszczy się o turystów: bardzo dobre restauracje, przytulny bar czy klub nocny dla tych, którzy chcą się zabawić.

 

Autor: 
Lancelot Feral / tłum. Paweł Ołoś
Dział: 

Reklama