Dostaniesz 33 tys. dolarów na wyprowadzenie się do malowniczej, włoskiej wioski

Reklama

czw., 07/22/2021 - 20:53 -- MagdalenaL

To życie, o którym większość z nas może tylko pomarzyć. Ewentualnie chwile, którymi możemy cieszyć się tylko przez kilka tygodni w trakcie wakacji. Jednak pewien region we Włoszech daje ludziom możliwość urzeczywistnienia tych marzeń. A co jeszcze bardziej niewiarygodne, ludzie dostaną tysiące za ten przywilej!

Kalabria, na południu Włoszech, oferuje do 28 tys. euro osobom, które zechcą przenieść się do niektórych z najbardziej odległych wiosek, aby powstrzymać spadek liczby ludności w regionie.

Osobom, które zdecydują się na przeprowadzkę do jednej z wiosek, z których każda liczy mniej niż 2 tys. mieszkańców, samorząd lokalny zaoferuje miesięczny dochód. Jest jeden warunek- te osoby wykorzystają czas na założenie własnej firmy lub podejmą pracę w lokalnych przedsiębiorstwach.

Według CNN, miejsca te, nie mogą być już bardziej malownicze. Wioski rozsiane po całym regionie oferują morskie powietrze, widok na góry i zielone krajobrazy.

Chcemy, aby był to eksperyment dotyczący integracji społecznej. Przyciągniemy ludzi do zamieszkania i życia w regionie. Niech cieszą się pięknym otoczeniem, a przy okazji, swoją obecnością odświeżą nieużywane miejsca w mieście, takie jak sale konferencyjne i klasztory. – powiedział Gianpietro Coppola, burmistrz jednego z miast uczestniczących w programie.

Dla programu “aktywny pobyt” przeznaczono ponad 700 tys. euro. Kalabria czerpie inspirację z wielu innych regionów we Włoszech, które również oferują dotacje i tanie mieszkania, próbując odmłodzić swoją lokalną ludność.

Jednak jest kilka haczyków: kandydaci muszą mieć mniej niż 40 lat i chcieć przenieść się w ciągu 90 dni, od przyjęcia, do programu. Jeśli grillowanie nad Morzem Śródziemnym wydaje się wymarzonym życiem, na co czekasz?

 

Autor: 
Unilad tłum. Wiktoria Gwizdała
Dział: 

Reklama