Całkowicie fioletowa wyspa Banwol w Korei Południowej to marzenie każdego fotografa

Reklama

śr., 09/08/2021 - 13:31 -- MagdalenaL

Wyspa Banwol: Ta wyspa u wybrzeży zachodniej Korei Południowej wymyśliła sposób na ożywienie gospodarki: stała się atrakcją na Instagramie, posługując się fioletowym kolorem. (Źródło: Dzięki uprzejmości Urzędu Hrabstwa Shinan)

Południowokoreańska społeczność rolnicza zmieniła się, przekształcając się w atrakcję idealną w erze Instagrama. Wyspa Banwol, leżąca u zachodniego wybrzeża południowej Korei Południowej, stała się znana jako „fioletowa wyspa” po pomalowaniu około 400 budynków na piękny odcień bzu. Ponadto są pola lawendy, ametystowe budki telefoniczne oraz duży, fioletowy most.

A ponieważ granice kraju są zasadniczo zamknięte z powodu pandemii koronawirusa, ludzie spragnieni podróży napływają do tego obszaru. Między czerwcem a sierpniem 2020 roku na wyspę Banwol przybyło ponad 100 tys. tysięcy odwiedzających, co stanowi wzrost o 20 proc. w stosunku do poprzedniego roku.

Od 2018 roku wyspy odwiedziło ponad 490 tys. gości.

Projekt został zaplanowany w 2015 roku jako część inicjatywy brandingowej prowincji South Jeolla, mającej na celu „tworzenie atrakcyjnych miejsc na wyspach” i zainspirowany został fioletowymi dzwonkami (zwanymi również dzwoneczkami), które są rodzime dla tego obszaru.

Tiny Banwol oraz Bakji Islands mają mniej niż 150 mieszkańców. Od czasu rozpoczęcia fioletowego projektu rolnicy zaczęli uprawiać kalarepy i buraki, które są markowe. Lokalny rząd zasadził 30 tys. astrów z Nowej Anglii i 21,5 tys. metrów kwadratowych pól lawendy. Odwiedzający mogą chodzić między dwiema wyspami przez – być może wiedzieliście, że to nadchodzi – kolejny fioletowy most.

Fioletowy most został naprawiony i odmalowany na początku 2020 roku (Źródło: Dzięki uprzejmości Urzędu Hrabstwa Shinan

Aby zaspokoić nowe fale turystów, na wyspie jest kilka innych udogodnień, w tym kawiarnia, dwie restauracje z pełną obsługą (po jednej na Bakji i Banwol), wypożyczalnie rowerów oraz mały hotel. Dojazd z Seulu autobusem lub prywatnym samochodem zajmuje około sześciu godzin. Ryzykowny, ale piękny ruch Banwol wydaje się procentować. Koreańczycy, którzy opuszczają kraj i wracają po powrocie podlegają dwutygodniowej kwarantannie, więc większość mieszkańców wybiera turystykę krajową.

Kolorowe miasta od dawna cieszą się popularnością wśród podróżników, jeszcze zanim zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o mediach społecznościowych. Jasnożółty „pueblo magico” z Izamal w meksykańskim stanie Jukatan został pomalowany na całkowicie złoty odcień, aby uczcić wizytę papieża Jana Pawła II lub odeprzeć zarazę, w zależności od tego, kogo zapytasz.

Chefchaouen w Maroku zostało pomalowane na niebiesko przez społeczność żydowską, która osiedliła się tam i uważała, że kolor ten ma szczęście. Chociaż społeczność już dawno się wyprowadziła, jasne barwy pozostały źródłem radości.

 

Autor: 
Lilit Marcus, Jake Kwon tłum. Karolina Bryndal
Dział: 

Reklama