Największy na świecie statek wycieczkowy będzie miał swój debiut

Reklama

wt., 02/22/2022 - 23:15 -- MagdalenaL

Mierzący 1118 stóp Wonder of the Seas, należący do Royal Caribbean, został oddany do użytku w zeszłym miesiącu i ma rozpocząć swój pierwszy kurs z Fort Lauderdale na Florydzie na Karaiby 4 marca.

Ten 18-pokładowy statek został zbudowany w stoczni Chantiers de l'Atlantique w Saint-Nazaire we Francji i może pomieścić 6988 gości i 2300 członków załogi.

„Jesteśmy podekscytowani, że po sześcioletnim procesie możemy przedstawić gościom na całym świecie Wonder of the Sea's i jego światowej klasy funkcje” - powiedział dla CNN Travel Mark Tamis, starszy wiceprezes ds. operacji hotelowych w Royal Caribbean International.

„Od planowania do realizacji wykorzystaliśmy nasze doświadczenie w Royal Caribbean, jak również uwzględniliśmy sugestie naszych gości i opinie partnerów z branży turystycznej, aby stworzyć coś naprawdę budzącego respekt”.

Statek rozpocznie kursy trwające od pięciu do siedmiu dni z Fort Lauderdale na Florydzie na Karaiby w marcu, a następnie rozpocznie kursy po zachodniej części Morza Śródziemnomorskiego z Barcelony i Rzymu w maju.

Wonder of the Sea's składa się z ośmiu dzielnic, z których jedna zawiera ponad 20000 prawdziwych roślin, a jego funkcje na pokładzie obejmują to, co opisywane jest jako „najwyższa zjeżdżalnia na morzu”, jak również wysoką na 10 pokładów linię zjazdową i ogromny ekran filmowy przy basenie.

 

Przeszkody spowodowane przez COVID

976B8E6D-1DB5-42C1-8E7F-A9C107EF8CFF_4_5005_c

 

„Zawsze szczyciliśmy się tym, że oferujemy gościom najlepsze i najbardziej innowacyjne statki, aby zapewnić im naprawdę niezwykłe doświadczenie” - dodaje Tamis.

Pierwotnie statek miał być oddany do użytku w 2021 roku, ale termin ten został przesunięty z powodu opóźnień spowodowanych globalną pandemią.

W ciągu ostatnich dwóch lat branża linii rejsowych borykała się z ciągłymi zakłóceniami spowodowanymi przez COVID-19. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób podniosło poziom ryzyka podróży rejsowych do najwyższego pod koniec grudnia, wskazując, że zachorowania na COVID-19 było „bardzo wysokie” z Omicron.

W styczniu 2022 roku wytyczne agencji zdrowia dotyczące COVID-19 stały się opcjonalne dla dużej liczby statków wycieczkowych. W tym miesiącu CDC obniżyło poziom ryzyka z Poziomu 4 na Poziom 3, co oznacza, że zaleca się, aby przed podróżą ludzie byli na bieżąco ze swoimi szczepieniami przeciwko COVID-19.

 

Dodatek powitalny

B44FACC8-DD6E-44CA-A2B6-51B3424A9509_4_5005_c

 

Zasady wynikające z nakazu warunkowego żeglowania wydanego przez CDC, który zakończył się 19 stycznia, wymagały, aby 95% zarówno pasażerów jak i załogi było w pełni zaszczepionych, aby móc pływać w większości przypadków, podczas gdy niektóre linie rejsowe nie wymagały szczepień dla wszystkich pasażerów i załogi.

Royal Caribbean wstrzymało operacje na niektórych swoich statkach, w tym Symphony of the Sea's i Serenade of the Sea's, w styczniu z powodu „okoliczności związanych z COVID na całym świecie”.

 

Linia rejsowa wymaga obecnie, aby wszyscy goście w wieku 12 lat i starsi byli w pełni zaszczepieni, podczas gdy dzieci powyżej drugiego roku życia muszą przed wypłynięciem przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. Wszyscy w wieku od lat dwóch muszą nosić maseczkę w większości zamkniętych pomieszczeń publicznych.

Piąty i najnowszy statek klasy Oasis należący do Royal Caribbean, Wonder of the Sea's, jest jednym z kilku zupełnie nowych statków wycieczkowych, które mają wypłynąć na wody w najbliższych tygodniach i miesiącach.

Discovery Princess, najnowszy dodatek do floty Princess Cruises, został oddany do użytku w stoczni Fincantieri w Monfalcone, we Włoszech. 

Tymczasem Disney Wish, pierwszy nowy statek wycieczkowy zbudowany przez Disneya od 10 lat, ma zostać oddany do użytku tego lata, podczas gdy nowy luksusowy statek wycieczkowy Silversea Cruises, Silver Dawn, ma zadebiutować wiosną.

 

Autor: 
Autor: Tamara Hardingham-Gill, CNN; Tłumacz: Kamila Kula

Reklama