Zagraniczny podróżnik, Matthew Pike, proponuje 10 najbardziej wyjątkowych wietnamskich miast

Reklama

ndz., 08/21/2022 - 18:16 -- MagdalenaL

„Na mapie Wietnam wygląda na mały, ale okazuje się, że jest tam wiele pięknych miejsc, wystarczających do wypełnienia kontynentu. Od majestatycznych, dziewiczych pasm górskich na północy, po urokliwe tropikalne plaże na południu, czy bogatą historię i kulturę w centralnej części kraju”, napisał pisarz.

Stolica Hanoi szczyci się bogatą kulturą i historią, dzięki czemu jest to pierwsza nazwa, która pojawiła się na liście. Jest to centrum turystyki dla kraju i jest domem dla ruchliwych ulic, tętniących życiem nocnym i najlepszych na planecie dań kuchni wietnamskiej, wspomniał.

Światowe dziedzictwo kulturowe Ha Long Bay zajmuje drugie miejsce. Kanadyjski pisarz wspomniał: „Jeśli mówiąc o turystyce w Wietnamie, zapomni się o zatoce Ha Long w mieście Ha Long, to jest to spore przeoczenie... Jeśli jeszcze nie pojechałeś do Ha Long, szybko zaplanuj, aby zobaczyć na własne oczy cenny klejnot, którym natura obdarzyła Wietnam”.

Pozycja na trzecim miejscu przypada miastu Hue, dawnej stolicy cesarskiej za czasów dynastii Nguyen. Obecnie jest to jeden z ważnych ośrodków kulturalnych, turystycznych i kulinarnych regionu centralnego i całego kraju, który zwraca uwagę niezwykle pięknymi miejscami.

Stare miasto w Hoi An jest naprawdę o wiele bardziej urokliwe, niż wydaje się na zdjęciach. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest szczególnie piękne nocą, zwłaszcza że widać na nim rzędy jasnych latarni w różnych kolorach.

Na starym mieście w Hoi An.

Ponadto, miasto było kiedyś portem handlowym na Jedwabnym Szlaku i było znane z przemysłu odzieżowego. Hoi An jest domem dla setek słynnych krawców, więc turyści mogą zdecydować się na uszycie kilku strojów, które zabiorą ze sobą jako pamiątkę.

Piątą destynacją jest Nha Trang, piękne nadmorskie miasto, które tworzy listę jako zróżnicowana destynacja. Ma zarówno piękne naturalne krajobrazy, jak i mnóstwo ekscytujących zajęć dla tych, którzy lubią gry przygodowe, takie jak narty wodne, surfing, a nawet flyboarding.

Na szóstym miejscu znajduje się Da Lat, które jest świetnym miejscem na ucieczkę od upałów. Położone na płaskowyżu o wysokości 1500 m n.p.m. miasto Central Highlands zawsze ma świeżą, chłodną i przyjemną atmosferę, która jest idealnym miejscem dla par i rodzin.

Siódma lokalizacja to Ho Chi Minh City, które Pike opisuje jako tętniącą życiem i atrakcyjną metropolię z mnóstwem imponujących atrakcji, takich jak muzea, światowej klasy restauracje, luksusowe hotele i boczne jadłodajnie. Rzeczywiście, różnorodna kuchnia znajdująca się w południowym mieście może zaspokoić gusta dużej liczby klientów.

Ponadto, zwiedzanie pływającego rynku Cai Rang w Can Tho jest nie do pominięcia podczas wakacji w tym kraju. Największy w kraju pływający rynek ma wszystko, od ubrań po owoce, do wyboru dla gości.

Co więcej, nadmorskie miasto Da Nang może poszczycić się niezliczoną ilością atrakcyjnych miejsc do zwiedzania, takich jak Złoty Most, plaża My Khe, półwysep Son Tra, Ngu Hanh Son (Góry Marmurowe) i plaża Lang Co.

Na 10. miejscu znajduje się północne miasto portowe Hai Phong, znane również jako miasto czerwonych kwiatów feniksa. Miejsce to jest warte poznania, ponieważ znajduje się w nim wiele starych kolonialnych budynków, takich jak Dworzec Kolejowy Hai Phong, Poczta Główna i Teatr Miejski.

Autor: 
Autor: Vietnam net / Tłumaczenie: Klaudia Bredlak

Reklama