W ulubionym mieście turystów wkrótce przyjdzie nam płacić drakońskie kary za siedzenie na schodach

Reklama

wt., 10/09/2018 - 17:49 -- koscielniakk

Władze Wenecji rozważają wprowadzenie dla turystów zakazu siedzenia i leżenia na schodach kościołów i placach miasta. O ile zakaz zostanie wprowadzony, od października wszyscy, którzy nie będą go przestrzegać, zapłacą karę w wysokości od 50 do 500 dolarów.

 

 

 

Włoska agencja ANSA donosi, że w skrajnych przypadkach turyści będą wyrzucani z miasta i nie będą mogli tam wracać. Siedzenie na schodach i przy pomniku na Placu Św. Marka już jest zabronione, co miejscowe organizacje i opozycja powitały z wielkim niezadowoleniem.

Stojący na czele "Gruppo Aprile 25" Marko Gasprinetti powiedział, że lista zakazów oznacza, iż w mieście "nie ma czego szukać".

Tzw. "Aniołowie przyzwoitości" już polują na turystów łamiących prawo, choć w przypadku wprowadzenia nowych rozporządzeń, potrzeba będzie oprócz nich tysięcy funkcjonariuszy policji. Od jakiegoś czasu, w Wenecji nie wolno instalować punktów gastronomicznych z fast foodami, jeść na schodach, jak również „moczyć nóg” w kanałach.

Najnowsze zakazy mogą objąć również muzykę na statkach- głównego środka transportu turystycznego.

Każdego roku Wenecję zalewają tłumy turystów przyczyniające się, zdaniem miejscowych organizacji społecznych, do wzrostu kosztów życia. W niektórych miejscach postawiono barierki odgradzające mieszkańców miasta od turystów, by ci pierwsi mogli normalnie funkcjonować.

 

 

Wenecja to również punkt docelowy statków wycieczkowych, które każdego dnia dowożą do miasta setki turystów. Przygotowany dla nich w ubiegłym roku zakaz zatrzymywania się i przepływania przez Wenecję wejdzie w życie dopiero w 2022 roku, gdy będą mogły kotwiczyć w kontynentalnej części Włoch.

Autor: 
M.A./Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

express.co.uk

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama